🎄 Win a month in Italy for two — €10,000 · The Secret Italy Prize GO →
Το στενότερο δρομάκι στην Πράγα, με φανάρια — Malá Strana
← Back
Άλλα 📍 Malá Strana, Czech Republic 205 views

Το στενότερο δρομάκι στην Πράγα, με φανάρια

Ένας από τους στενότερους δρόμους στον κόσμο βρίσκεται κοντά στο Μουσείο Κάφκα και το μεγαλύτερο χαρακτηριστικό του είναι τα φανάρια για να εναλλάσσουν το πέρασμα των πεζών. Προφανώς είναι φανάρι σε εφημερία. Έτσι, αν θέλετε να περάσετε στο δρομάκι, πατήστε το κουμπί και περιμένε...

Το στενότερο δρομάκι στην Πράγα, με φανάρια — Malá Strana, Czech Republic.

Location
Malá Strana
Type
Άλλα
Opening hours
Weather now
↗ Directions

Ανακαλύψτε Το στενότερο δρομάκι στην Πράγα, με φανάρια

Το στενότερο δρομάκι στην Πράγα, με φανάρια - Malá Strana | Secret World Trip Planner

Ένας από τους στενότερους δρόμους στον κόσμο βρίσκεται κοντά στο Μουσείο Κάφκα και το μεγαλύτερο χαρακτηριστικό του είναι τα φανάρια για να εναλλάσσουν το πέρασμα των πεζών. Προφανώς είναι φανάρι σε εφημερία. Έτσι, αν θέλετε να περάσετε στο δρομάκι, πατήστε το κουμπί και περιμένετε να γίνει πράσινο το φανάρι. Σε εκείνο το σημείο μπορείτε να το περπατήσετε σίγουροι ότι δεν θα "διασχίσετε" με άλλους πεζούς που έρχονται από την αντίθετη κατεύθυνση. Γιατί σε δύο, σε αυτό το σοκάκι, δεν περνάς. Πάρα πολύ κακό, ωστόσο, ότι αυτό το δρομάκι τελικά δεν οδηγεί πουθενά, ή μάλλον απλά να φτάσετε στην είσοδο ενός εστιατορίου. Τόσο διασκεδαστικό, περισσότερο από χρήσιμο. Σε κάθε περίπτωση, αυτό είναι το στενότερο δρομάκι της πόλης.

✦ Secret World · suggested day

A perfect day in Malá Strana

Start with Το στενότερο δρομάκι στην Πράγα, με φανάρια, then continue with nearby places selected by Secret World.

  1. 01
    Morning
    Το στενότερο δρομάκι στην Πράγα, με φανάρια
    📍 Malá Strana
    Start here
  2. 02
    Afternoon
    📍 0.1 km away
  3. 03
    Evening
    📍 0.2 km away

Collect this place

Turn places you discover into stamps in your Secret Passport.

Open Secret Passport →

Keep exploring · Malá Strana

Experiences nearby · Malá Strana

Powered by Viator

See more on Viator.com

Secret World @php $__al = $lang ?? app()->getLocale(); @endphp @if($__al === 'ko')숨겨진 명소, 진짜 이야기 — 여행을 계획하세요 @elseif($__al === 'ja')隠れた名所とリアルな物語 — 旅を計画しよう @elseHidden places, real stories — plan your trip@endif
@if($__al === 'ko')무료 앱 시작하기@elseif($__al === 'ja')無料アプリを入手@else Get the app @endif