🎄 Win a month in Italy for two — €10,000 · The Secret Italy Prize GO →
Бархўрди Монти Сант-Анджело — Monte Sant'Angelo
← Back
Қасрҳо ва Қалъаҳо 📍 Monte Sant'Angelo, Italy 239 views

Бархўрди Монти Сант-Анджело

Дар болои Монти Сант-Анджело аст, боз як хеле ҷолиб ҷои: замок, қалъа, ќисме, ки ба нимаи аввали асри IX, навбунеди бо фармони Орсо I, епископа Беневенто. Махсусан таъсирбахш яке аз қадимтарин қисматҳои-башня бузургони баландии тақрибан 18 метр ва дарозиаш 3 метр аст. Бархўрди бу...

Бархўрди Монти Сант-Анджело — Monte Sant'Angelo, Italy.

Location
Monte Sant'Angelo
Type
Қасрҳо ва Қалъаҳо
Opening hours
Weather now
↗ Directions

About Бархўрди Монти Сант-Анджело

Бархўрди Монти Сант-Анджело - Monte Sant'Angelo | Secret World Trip Planner

Дар болои Монти Сант-Анджело аст, боз як хеле ҷолиб ҷои: замок, қалъа, ќисме, ки ба нимаи аввали асри IX, навбунеди бо фармони Орсо I, епископа Беневенто. Махсусан таъсирбахш яке аз қадимтарин қисматҳои-башня бузургони баландии тақрибан 18 метр ва дарозиаш 3 метр аст. Бархўрди буд оборудован жилыми минтақаҳои, вале намерасид биноҳо, ки барои маҳбас. Бо мурури замон сохтори мебо баъзе тағйирот, дар ибтидо византийский каструм, дар асри IX қалъа минбаъд шуд, ки то ба ном башне бузургони. Ҳангоми Фридрихе II ӯ буд, васеъ ва улучшен ва шабро дар хонаи дӯстдорони императора, Bianca Lancia, ки бо он онҳо сосуществовали дар давоми якчанд сол ва аз он сожительство буд, ду писари Энцо ва Манфреди. Дар ин замони то кунун сохранился изящный толори ном залом хазинаҳои, характеризующийся огневыми сводами ва пояндаву осиеи колонной.

Бархўрди Монти Сант-Анджело - Monte Sant'Angelo | Secret World Trip Planner
Бархўрди Монти Сант-Анджело - Monte Sant'Angelo | Secret World Trip Planner
✦ Secret World · suggested day

A perfect day in Monte Sant'Angelo

Start with Бархўрди Монти Сант-Анджело, then continue with nearby places selected by Secret World.

  1. 01
    Morning
    Бархўрди Монти Сант-Анджело
    📍 Monte Sant'Angelo
    Start here
  2. 02
    Afternoon
    📍 8.9 km away
  3. 03
    Evening
    📍 12.6 km away

Collect this place

Turn places you discover into stamps in your Secret Passport.

Open Secret Passport →

Keep exploring · Monte Sant'Angelo

Experiences nearby · Monte Sant'Angelo

Powered by Viator

See more on Viator.com

Secret World Hidden places, real stories — plan your trip
Get the app