🎄 Win a month in Italy for two — €10,000 · The Secret Italy Prize GO →
Вёска Дын, мірная вёска на беразе Лейто — Dean Path
← Back
Фальклор 📍 Dean Path, United Kingdom 498 views

Вёска Дын, мірная вёска на беразе Лейто

Вёска Дын-гэта ціхая вёска на беразе Лейто, самай вялікай ракі Эдынбурга. Заснаваны ў дванаццатым стагоддзі канонікамі абацтва Холируд, ён таксама вядомы як вада вёскі Лейто.Вёска Дын (па-шатландску Дын азначае "глыбокая даліна") была квітнеючай вёсачкай больш за 800 гадоў. У мін...

Вёска Дын, мірная вёска на беразе Лейто — Dean Path, United Kingdom.

Location
Dean Path
Type
Фальклор
Opening hours
Weather now
↗ Directions

About Вёска Дын, мірная вёска на беразе Лейто

Вёска Дын, мірная вёска на беразе Лейто - Dean Path | Secret World Trip Planner

Вёска Дын-гэта ціхая вёска на беразе Лейто, самай вялікай ракі Эдынбурга. Заснаваны ў дванаццатым стагоддзі канонікамі абацтва Холируд, ён таксама вядомы як вада вёскі Лейто.Вёска Дын (па-шатландску Дын азначае "глыбокая даліна") была квітнеючай вёсачкай больш за 800 гадоў. У мінулым у гэтым раёне было адзінаццаць працуючых млыноў на моцнай плыні гарадской ракі. Гандаль у вёсцы Дын паменшылася, і вёска неўзабаве прыйшла ў заняпад і закінутасць, асабліва ў другой палове дваццатага стагоддзя. Дзесяць гадоў праз Зеляніна, спакой і блізкасць вёскі да цэнтра горада зрабілі гэты раён надзвычай папулярным, і былі распрацаваны планы яго рэканструкцыі. Ён хутка стаў адным з самых папулярных жылых раёнаў Эдынбурга. Вельмі прыемна прагуляцца па вёсцы Дын, размешчанай у некалькіх хвілінах язды ад цэнтра горада. Невялікі мост праз раку і прыгожыя каменныя хаты, пабудаваныя ў сямнаццатым стагоддзі, надаюць гэтай частцы Эдынбурга непаўторнае зачараванне. Тут ёсць мноства славутасцяў, такіх як Уотэр-оф-Лейто, Шатландская нацыянальная галерэя сучаснага мастацтва або могілках Дын.

Вёска Дын, мірная вёска на беразе Лейто - Dean Path | Secret World Trip Planner
Вёска Дын, мірная вёска на беразе Лейто - Dean Path | Secret World Trip Planner
✦ Secret World · suggested day

A perfect day in Dean Path

Start with Вёска Дын, мірная вёска на беразе Лейто, then continue with nearby places selected by Secret World.

  1. 01
    Morning
    Вёска Дын, мірная вёска на беразе Лейто
    📍 Dean Path
    Start here
  2. 02
    Afternoon
    📍 1.1 km away
  3. 03
    Evening
    📍 1.2 km away

Collect this place

Turn places you discover into stamps in your Secret Passport.

Open Secret Passport →

Keep exploring · Dean Path

Experiences nearby · Dean Path

Powered by Viator

See more on Viator.com

Secret World @php $__al = $lang ?? app()->getLocale(); @endphp @if($__al === 'ko')숨겨진 명소, 진짜 이야기 — 여행을 계획하세요 @elseif($__al === 'ja')隠れた名所とリアルな物語 — 旅を計画しよう @elseHidden places, real stories — plan your trip@endif
@if($__al === 'ko')무료 앱 시작하기@elseif($__al === 'ja')無料アプリを入手@else Get the app @endif