🎄 Win a month in Italy for two — €10,000 · The Secret Italy Prize GO →
Agrasen ki Baoli — New Delhi
← Back
Исторически места 📍 New Delhi, India 134 views

Agrasen ki Baoli

Agrasen ki Baoli е място с богата история и очарование, което представлява един от малкото запазени примери на предмоголска архитектура в Делхи. Кладенецът се намира на необичайно място, заобиколен от модерни сгради и оживена атмосфера, което го прави още по-впечатляващ.Според ле...

Photo · Reena K.

Agrasen ki Baoli — New Delhi, India.

Location
New Delhi
Type
Исторически места
Opening hours
Weather now
↗ Directions

Открийте Agrasen ki Baoli

Agrasen ki Baoli - New Delhi | Secret World Trip Planner

Agrasen ki Baoli е място с богата история и очарование, което представлява един от малкото запазени примери на предмоголска архитектура в Делхи. Кладенецът се намира на необичайно място, заобиколен от модерни сгради и оживена атмосфера, което го прави още по-впечатляващ.Според легендата кладенецът е построен по време на управлението на Агарвал, една от древните търговски общности в Делхи. На Аграсен, митологичен цар от онова време, се приписва построяването на кладенеца, който първоначално е бил използван като източник на вода за общността и като място за срещи и молитви.Кладенецът се състои от поредица каменни стъпала, които водят до дъното на кладенеца, издълбан в скалата на дълбочина 20 метра. Стъпалата са украсени със сложни дърворезби и релефи, представящи майсторството на тогавашните занаятчии.Кладенецът е заобиколен от поредица от арки и комплекс от странични помещения и галерии, които са били използвани като стаи за гости, пътници и поклонници. Водата от кладенеца, който се захранвал от поредица от подземни извори, се считала за много ценна и се използвала за религиозни цели и пречистване.През вековете Аграсен ки Баоли е претърпял многобройни ремонти и реставрации, за да запази красотата и историческото си значение. През XX в. кладенецът е използван и като декор за множество филми и телевизионни програми, което спомага за разпространението на славата му по света.Днес Agrasen ki Baoli е място, което представлява голям интерес за посетителите и туристите в Делхи, които идват тук, за да се възхищават на красотата на кладенеца, да правят снимки и да се наслаждават на тишината и спокойствието на мястото. Кладенецът е важно свидетелство за историята и културата на Индия и определено си заслужава да бъде посетен.

Agrasen ki Baoli - New Delhi | Secret World Trip Planner
✦ Secret World · suggested day

A perfect day in New Delhi

Start with Agrasen ki Baoli, then continue with nearby places selected by Secret World.

  1. 01
    Morning
    Agrasen ki Baoli
    📍 New Delhi
    Start here
  2. 02
    Afternoon
    📍 0 km away
  3. 03
    Evening
    📍 0.9 km away

Collect this place

Turn places you discover into stamps in your Secret Passport.

Open Secret Passport →

Keep exploring · New Delhi

Experiences nearby · New Delhi

Powered by Viator

See more on Viator.com

Secret World Hidden places, real stories — plan your trip
Get the app