🎄 Win a month in Italy for two — €10,000 · The Secret Italy Prize GO →
Altın Dağ — Khet Pom Prap Sattru Phai
← Back
Dini mekânlar 📍 Khet Pom Prap Sattru Phai, Thailand 196 views

Altın Dağ

Tay dilinde Wat Saket olarak bilinen Altın Dağ, Bangkok, Tayland'da bulunan ünlü bir tapınak ve simge yapıdır. Wat Saket Ratcha Wora Maha Wihan adlı küçük bir tepe üzerinde yer alan tapınak, şehrin panoramik manzarasını sunmaktadır.Altın Dağ'ın ana cazibe merkezi, tepenin üzerind...

Photo · Jessica L.

Altın Dağ — Khet Pom Prap Sattru Phai, Thailand.

Location
Khet Pom Prap Sattru Phai
Type
Dini mekânlar
Opening hours
Weather now
↗ Directions

Keşfet Altın Dağ

Altın Dağ - Khet Pom Prap Sattru Phai | Secret World Trip Planner

Tay dilinde Wat Saket olarak bilinen Altın Dağ, Bangkok, Tayland'da bulunan ünlü bir tapınak ve simge yapıdır. Wat Saket Ratcha Wora Maha Wihan adlı küçük bir tepe üzerinde yer alan tapınak, şehrin panoramik manzarasını sunmaktadır.Altın Dağ'ın ana cazibe merkezi, tepenin üzerinde görkemli bir şekilde duran altın chedi'dir (stupa). Chedi büyük öneme sahip dini bir semboldür ve uzaktan görülebilir. Zirveye ulaşmak için ziyaretçiler tepenin etrafında dolambaçlı bir yol oluşturan bir dizi basamağı tırmanabilirler.Ziyaretçiler tepeye tırmanırken çeşitli dini heykellerin, çanların ve tapınakların önünden geçeceklerdir. Atmosfer, ilahi sesleri ve havayı dolduran tütsü kokusu ile huzurludur. Tepede, Bangkok silüetinin muhteşem manzarasını seyredebileceğiniz bir platform bulacaksınız.Altın Dağ sadece dini bir mekan değil, aynı zamanda büyük kültürel öneme sahip bir yerdir. Özellikle tapınak alanlarının renkli süslemeler ve geleneksel performanslarla canlandığı yıllık Loy Krathong festivali sırasında hem yerel halk hem de turistler tarafından sık sık ziyaret edilmektedir.Tapınak kompleksinde chedi'nin yanı sıra bir vihara (koordinasyon salonu) ve Budist eserler ile tarihi eşyaların sergilendiği küçük bir müze gibi başka tesisler de bulunmaktadır. Tapınak alanını keşfetmek ziyaretçilerin kendilerini Tayland Budizm'inin kültürüne ve mimarisine kaptırmalarını sağlar.Altın Dağ yıl boyunca ziyarete açıktır ve zirveye tırmanış çoğu insan için nispeten erişilebilirdir. Bununla birlikte, rahat ayakkabılar giyilmesi ve tırmanılacak birkaç basamak olduğu için fiziksel efora hazırlıklı olunması tavsiye edilir.Altın Dağ ziyareti, ziyaretçilerin tapınağın güzelliğini takdir etmelerine, Bangkok'un panoramik manzarasının keyfini çıkarmalarına ve Tayland Budizmi anlayışlarını derinleştirmelerine olanak tanıyan eşsiz bir ruhani ve kültürel deneyim sunmaktadır.

Altın Dağ - Khet Pom Prap Sattru Phai | Secret World Trip Planner
✦ Secret World · suggested day

A perfect day in Khet Pom Prap Sattru Phai

Start with Altın Dağ, then continue with nearby places selected by Secret World.

  1. 01
    Morning
    Altın Dağ
    📍 Khet Pom Prap Sattru Phai
    Start here
  2. 02
    Afternoon
    📍 1.5 km away
  3. 03
    Evening
    📍 1.6 km away

Collect this place

Turn places you discover into stamps in your Secret Passport.

Open Secret Passport →

Keep exploring · Khet Pom Prap Sattru Phai

Experiences nearby · Khet Pom Prap Sattru Phai

Powered by Viator

See more on Viator.com

Secret World Hidden places, real stories — plan your trip
Get the app