🎄 Win a month in Italy for two — €10,000 · The Secret Italy Prize GO →
Alun-alun Pembebasan — Qism El-Zohour
← Back
Pancuran lan Kreteg 📍 Qism El-Zohour, Egypt 201 views

Alun-alun Pembebasan

Liberation Square, uga dikenal minangka Midan al-Tahrir ing basa Arab, dumunung ing tengah kutha Port Said ing Mesir. Iki minangka alun-alun umum sing makili jantung kutha lan papan sing akeh acara lan perayaan.Alun-alun iki diubengi sawetara bangunan bersejarah, kalebu Prefektur...

Photo · Silvia M.

Alun-alun Pembebasan — Qism El-Zohour, Egypt.

Location
Qism El-Zohour
Type
Pancuran lan Kreteg
Opening hours
Weather now
↗ Directions

About Alun-alun Pembebasan

Alun-alun Pembebasan - Qism El-Zohour | Secret World Trip Planner

Liberation Square, uga dikenal minangka Midan al-Tahrir ing basa Arab, dumunung ing tengah kutha Port Said ing Mesir. Iki minangka alun-alun umum sing makili jantung kutha lan papan sing akeh acara lan perayaan.Alun-alun iki diubengi sawetara bangunan bersejarah, kalebu Prefektur Port Said, Katedral St. Joseph, Balai Kota lan Bank Kairo. Ing tengah alun-alun ana patung gedhe pimpinan Mesir Gamal Abdel Nasser, sing mimpin revolusi 1952 sing nyebabake pungkasane rezim monarki.Alun-alun kasebut dijenengi Alun-alun Pembebasan kanggo ngurmati kamenangan Mesir nalika Perang Kamardikan 1956 nglawan Prancis, Inggris lan Israel, sing nyebabake nasionalisasi Terusan Suez.Alun-alun iki direnovasi lan diperkaya karo obelisk dhuwur 20 meter, diresmikake ing 2016. Obelisk iki digawe saka granit ireng lan dihiasi ukiran lan gambar sing makili sajarah kutha Port Said lan Terusan Suez. Dasar obelisk diubengi dening banyu mancur lan tanduran hias. Saliyane dadi obyek wisata utama, Liberation Square uga dadi titik pertemuan penting kanggo warga Port Said, sing kumpul ing kene kanggo ngrayakake preian nasional, ngatur rapat politik lan sosial, lan mung nglampahi wektu karo kanca lan kulawarga. .

Alun-alun Pembebasan - Qism El-Zohour | Secret World Trip Planner

Experiences nearby · Qism El-Zohour

Powered by Viator

See more on Viator.com

Secret World Hidden places, real stories — plan your trip
Get the app