🎄 Win a month in Italy for two — €10,000 · The Secret Italy Prize GO →
An Krumiri de Piedmont — Casale Monferrato
← Back
Táirgí Tipiciúla 📍 Casale Monferrato, Italy 350 views

An Krumiri de Piedmont

Krumiri tá fianáin shortbread go bhfuil háirithe knurling ar a n-dromchla. Tá siad beagán droimneach, a bheith vaguely cruth sorcóireach, agus tá meáchan thart ar 10-12 gram. Na comhábhair: plúr, im, siúcra, uibheacha úra agus vanilla. Uibheacha laghdaíonn an taos, as a bhfuil an...

An Krumiri de Piedmont — Casale Monferrato, Italy.

Location
Casale Monferrato
Type
Táirgí Tipiciúla
Opening hours
Weather now
↗ Directions

About An Krumiri de Piedmont

An Krumiri de Piedmont - Casale Monferrato | Secret World Trip Planner

Krumiri tá fianáin shortbread go bhfuil háirithe knurling ar a n-dromchla. Tá siad beagán droimneach, a bheith vaguely cruth sorcóireach, agus tá meáchan thart ar 10-12 gram. Na comhábhair: plúr, im, siúcra, uibheacha úra agus vanilla. Uibheacha laghdaíonn an taos, as a bhfuil an úsáid an uisce an bhfuil "cosc". Krumiri go bhfuil ceachtar ruaimeanna ná leasaithigh. Tá siad a tháirgtear ar feadh na bliana.Krumiri cruthaíodh i Casale Monferrato ag Domenico Rossi, i 1878. Dealraíonn sé go tráthnóna amháin Rossi cuireadh roinnt cairde ar a chuid ceardlann a blas nua milseog. Mar gheall ar an maitheas agus nuachta de na brioscaí, bheadh sé a bheith mar gheall ar an t-ainm an-maith ar a dtugtar meisciúla ag an am: an "Krumiro". An áirithe cruth cuartha de na milseáin is cosúil go bhfuil a bheith tugtha ag Rossi i homage chun an Rí Vittorio Emmanuel II, a chaith an "handlebar mustache". Domenico Rossi ar Krumiri go tapa bhí tóir orthu agus a bhí sé a bhuíochas leis an caighdeán céanna agus an fiontraíochta tallann a n-Cruthaitheoir a bailíodh go leor appreciations agus rath. Idir 1886 agus 1891, Rossi fuair an paitinní de Provveditore de Thithe an Dukes of Aosta, Genoa agus an Teach Ríoga na Hiodáile.

An Krumiri de Piedmont - Casale Monferrato | Secret World Trip Planner
✦ Secret World · suggested day

A perfect day in Casale Monferrato

Start with An Krumiri de Piedmont, then continue with nearby places selected by Secret World.

  1. 01
    Morning
    An Krumiri de Piedmont
    📍 Casale Monferrato
    Start here
  2. 02
    Afternoon
    📍 0.4 km away
  3. 03
    Evening
    📍 0.4 km away

Collect this place

Turn places you discover into stamps in your Secret Passport.

Open Secret Passport →

Keep exploring · Casale Monferrato

Experiences nearby · Casale Monferrato

Powered by Viator

See more on Viator.com

Secret World @php $__al = $lang ?? app()->getLocale(); @endphp @if($__al === 'ko')숨겨진 명소, 진짜 이야기 — 여행을 계획하세요 @elseif($__al === 'ja')隠れた名所とリアルな物語 — 旅を計画しよう @elseHidden places, real stories — plan your trip@endif
@if($__al === 'ko')무료 앱 시작하기@elseif($__al === 'ja')無料アプリを入手@else Get the app @endif