🎄 Win a month in Italy for two — €10,000 · The Secret Italy Prize GO →
Annonciade Museum — Saint-Tropez
← Back
Umjetnost, Pozorišta 📍 Saint-Tropez, France 166 views

Annonciade Museum

Musée de l'Annonciade je muzej umjetnosti koji se nalazi u Saint-Tropezu, Francuska. Smatra se jednim od najvažnijih muzeja u regiji Azurne obale i sadrži izuzetnu kolekciju modernih i suvremenih umjetničkih djela.Muzej se nalazi u istorijskoj zgradi sa pogledom na luku Saint-Tro...

Photo · Lola M.

Annonciade Museum — Saint-Tropez, France.

Location
Saint-Tropez
Type
Umjetnost, Pozorišta
Opening hours
Weather now
↗ Directions

About Annonciade Museum

Annonciade Museum - Saint-Tropez | Secret World Trip Planner

Musée de l'Annonciade je muzej umjetnosti koji se nalazi u Saint-Tropezu, Francuska. Smatra se jednim od najvažnijih muzeja u regiji Azurne obale i sadrži izuzetnu kolekciju modernih i suvremenih umjetničkih djela.Muzej se nalazi u istorijskoj zgradi sa pogledom na luku Saint-Tropez. Njegova kolekcija se prvenstveno fokusira na modernu umjetnost iz 19. i 20. stoljeća, s naglaskom na postimpresionističku i fovističku umjetnost.Unutar muzeja možete se diviti djelima istaknutih umjetnika kao što su Paul Signac, Henri Matisse, Pierre Bonnard, Raoul Dufy i mnogi drugi. Zbirka obuhvata slike, skulpture i radove na papiru koji svjedoče o evoluciji umjetničkih tokova tog vremena.Musée de l'Annonciade osnovao je 1955. kolekcionar umjetnina Georges Grammont, koji je donirao svoju ličnu kolekciju za stvaranje muzeja. Tokom godina, muzej je obogaćen novim akvizicijama i donacijama, postajući važna kulturna stanica za ljubitelje umjetnosti.Osim stalnih izložbi, u muzeju se održavaju i povremene izložbe koje nude pregled suvremenih umjetnika ili specifične teme vezane za modernu umjetnost.Lokacija muzeja, u samoj luci Saint-Tropez, čini ga savršenim mjestom za spajanje umjetnosti s ljepotom pomorskog krajolika. Nakon posjete muzeju, možete prošetati lukom, diviti se jahtama i uživati u jedinstvenoj atmosferi Saint-Tropeza.Ukratko, Musée de l'Annonciade je glavni muzej umjetnosti koji nudi izuzetnu kolekciju modernih i suvremenih umjetničkih djela. Ako ste strastveni prema umjetnosti i nađete se u Saint-Tropezu, ovaj muzej svakako vrijedi posjetiti kako biste se uronili u umjetnost i kulturu regije.

Annonciade Museum - Saint-Tropez | Secret World Trip Planner
Annonciade Museum - Saint-Tropez | Secret World Trip Planner
✦ Secret World · suggested day

A perfect day in Saint-Tropez

Start with Annonciade Museum, then continue with nearby places selected by Secret World.

  1. 01
    Morning
    Annonciade Museum
    📍 Saint-Tropez
    Start here
  2. 02
    Afternoon
    📍 0.5 km away
  3. 03
    Evening
    📍 4.9 km away

Collect this place

Turn places you discover into stamps in your Secret Passport.

Open Secret Passport →

Keep exploring · Saint-Tropez

Experiences nearby · Saint-Tropez

Powered by Viator

See more on Viator.com

Secret World Hidden places, real stories — plan your trip
Get the app