🎄 Win a month in Italy for two — €10,000 · The Secret Italy Prize GO →
Atenin tempelj Aphaia — Egina 180 10
← Back
Zgodovinska mesta 📍 Egina 180 10, Greece 152 views

Atenin tempelj Aphaia

Atenin tempelj Aphaia na otoku Egina je izjemen arhitekturni in zgodovinski biser. Priča o razvijajočih se slogih starogrške umetnosti, verskih praksah in pomorskem pomenu Egine. V nadaljevanju vam predstavljamo izčrpno predstavitev tega templja, zaradi česar je tako fascinanten:...

Photo · Reena K.

Atenin tempelj Aphaia — Egina 180 10, Greece.

Location
Egina 180 10
Type
Zgodovinska mesta
Opening hours
Weather now
↗ Directions

About Atenin tempelj Aphaia

Atenin tempelj Aphaia - Egina 180 10 | Secret World Trip Planner

Atenin tempelj Aphaia na otoku Egina je izjemen arhitekturni in zgodovinski biser. Priča o razvijajočih se slogih starogrške umetnosti, verskih praksah in pomorskem pomenu Egine. V nadaljevanju vam predstavljamo izčrpno predstavitev tega templja, zaradi česar je tako fascinanten:Arhitekturna veličina:Tempelj se ponaša z dorskimi stebri, od katerih jih 25 stoji še danes, kar priča o spretnosti antičnih graditeljev in restavratorjev.Elementi jonske arhitekture, zlasti vitke linije stebrov, dajejo občutek lahkotnosti in višine.Zgodovinske plasti:Tempelj je bil zgrajen na ostankih starejšega templja iz okoli leta 570 pr. n. št., ki je nadomestil verjetno še starejšo, preprostejšo strukturo.Zgodovinski dokazi kažejo, da je bil kraj bogoslužje vsaj od 14. stoletja pred našim štetjem, sprva povezano z minojsko civilizacijo.Kulturni in verski pomen:Tempelj je bil posvečen boginji Afaji, ki je bila povezana z gorami, lovom in zaščito morja, kar je povezano z vlogo Egine kot pomembnega ladijskega območja.Na frontonih templja so upodobljeni prizori iz trojanskih vojn, v ospredju so eginski junaki, v središču pa Atena Aphaia.Umetniški elementi:Z najdišča so se ohranili poslikani fragmenti in skulpture, nekateri od njih so razstavljeni v muzejih, kot je münchenski Gliptothek.Prvotno je bil tempelj živahno obarvan, elementi so bili naslikani v svetlih odtenkih, metope na frizu pa so zapolnjevale lesene ploščice.Kompleksna razporeditev:Svetišče je sestavljeno iz več stavb, osrednji del pa je tempelj.Zaradi značilnosti, kot so cisterna za zbiranje deževnice, oltar za daritve ter različni temelji in stebri za kipe, gre za kompleksen in dobro načrtovan verski objekt.Odkritja in restavriranje:Prvotno zmedo glede božanstva templja je razjasnilo odkritje napisa.Obsežno restavriranje je pomagalo ohraniti to neprecenljivo relikvijo stare Grčije.Tempelj Atene Afaije je veliko več kot le starodavna zgradba; je zapletena tapiserija arhitekturnega, zgodovinskega in verskega razvoja Grčije. Ne glede na to, ali vas zanimajo arhitektura, starodavne religije ali grška zgodovina, ta tempelj ponuja bogato polje za raziskovanje.

Atenin tempelj Aphaia - Egina 180 10 | Secret World Trip Planner

Experiences nearby · Egina 180 10

Powered by Viator

See more on Viator.com

Secret World Hidden places, real stories — plan your trip
Get the app