🎄 Win a month in Italy for two — €10,000 · The Secret Italy Prize GO →
Castelul Golling — Golling an der Salzach
← Back
Palate și castele 📍 Golling an der Salzach, Austria 319 views

Castelul Golling

Castelul Golling este situat într-o locație importantă din punct de vedere strategic de-a lungul râului Salzach. Probabil că a existat deja un turn de veghe în vremurile romane. Construit în stâncile de pe marginea unui deal din inima satului Golling, a fost construit în secolul...

Castelul Golling — Golling an der Salzach, Austria.

Location
Golling an der Salzach
Type
Palate și castele
Opening hours
Weather now
↗ Directions

Descoperă Castelul Golling

Castelul Golling - Golling an der Salzach | Secret World Trip Planner

Castelul Golling este situat într-o locație importantă din punct de vedere strategic de-a lungul râului Salzach. Probabil că a existat deja un turn de veghe în vremurile romane. Construit în stâncile de pe marginea unui deal din inima satului Golling, a fost construit în secolul al XIII-lea. Mai târziu a fost deținută de Arhiepiscopul de Salzburg. Golling Castle Museum invită vizitatorii de toate vârstele să ia o excursie fascinantă înapoi în istoria Golling și zona înconjurătoare.

Castelul Golling - Golling an der Salzach | Secret World Trip Planner
Castelul Golling - Golling an der Salzach | Secret World Trip Planner
✦ Secret World · suggested day

A perfect day in Golling an der Salzach

Start with Castelul Golling, then continue with nearby places selected by Secret World.

  1. 01
    Morning
    Castelul Golling
    📍 Golling an der Salzach
    Start here
  2. 02
    Afternoon
    📍 9.5 km away
  3. 03
    Evening
    📍 9.7 km away

Collect this place

Turn places you discover into stamps in your Secret Passport.

Open Secret Passport →

Keep exploring · Golling an der Salzach

Experiences nearby · Golling an der Salzach

Powered by Viator

See more on Viator.com

Secret World Hidden places, real stories — plan your trip
Get the app