🎄 Win a month in Italy for two — €10,000 · The Secret Italy Prize GO →
Cava dei Tirreni agus a stuaraí — Cava de' Tirreni
← Back
Láithreáin Stairiúla 📍 Cava de' Tirreni, Italy 137 views

Cava dei Tirreni agus a stuaraí

Is baile deas é an sráidbhaile, a bhfuil a phríomhshráid, Corso Umberto I, tréithrithe ag comharbas stuaraí; tá sé suite ar iarnród Napoli-Salerno-Battipaglia agus ar thrambhealach leictreach Salerno-Valle di Pompei. Tá uathúlacht Cava na cluichí mar a thugtar air, túir as a bhfu...

Photo · Maya S.

Cava dei Tirreni agus a stuaraí — Cava de' Tirreni, Italy.

Location
Cava de' Tirreni
Type
Láithreáin Stairiúla
Opening hours
Weather now
↗ Directions

About Cava dei Tirreni agus a stuaraí

Cava dei Tirreni agus a stuaraí - Cava de' Tirreni | Secret World Trip Planner

Is baile deas é an sráidbhaile, a bhfuil a phríomhshráid, Corso Umberto I, tréithrithe ag comharbas stuaraí; tá sé suite ar iarnród Napoli-Salerno-Battipaglia agus ar thrambhealach leictreach Salerno-Valle di Pompei. Tá uathúlacht Cava na cluichí mar a thugtar air, túir as a bhfuil i mí Dheireadh Fómhair, lámhach colm chleachtadh ag clocha a chaitheamh.Tá imchuach iontach Cava dei Tirreni clúdaithe le fásra dlúth, agus táirgeann sé go háirithe fíon, ola, arbhar Indiach, glasraí, crainn mulch, tobac; tá tábhacht nach beag leis an tionscal teicstíle cadáis. Siar ón sráidbhaile, thart ar 4 km. ar shiúl, seasann Mainistir cáiliúil na Tríonóide.De réir na gcáipéisí a thuairiscíonn stair an Chabhaigh, tá fianaise ann, roimh an 17 Lúnasa 1394, an lá inar ardaigh an Pápa Boniface IX agus a tharbh féin "tailte an Chabhaigh" go dínit cathrach, go raibh tailte na Cava ina gcónaí ag Etruscans. , Rómhánaigh an Ríshliocht Metellia, Longobards a bhfuil a nósanna seilge ar marthain go dtí an lá inniu, Normannaigh agus Angevins.Sa bhliain 1011 tháinig Mainistir Bheinidicteach an S.S. Trinità, a fuair cearta feodacha agus dlínsiúla tábhachtacha thar chríoch iomlán na hUaimhe thar na blianta.Timpeall céad bliain ina dhiaidh sin, tógadh an sráidbhaile Corpo di Cava, timpeallaithe ag ballaí agus rampaí. Idir an ceathrú agus an cúigiú haois déag, d'fhorbair an Borgo Scacciaventi, sampla breá d'ionad tráchtála, arb iad is sainairíonna é porticoes le áirsí cruinne.Idir an 18ú agus an 19ú haois, ba é an Cava ceann scríbe na n-ealaíontóirí cáiliúla, agus phéinteáil go leor léiritheoirí de chuid "Scoil Tírdhreacha Napoli", mar shampla Morelli, Gigante, Poussin, Palizzi a gcuid saothar ann. Ón 18ú haois go dtí tús an 20ú haois ba cheann scríbe é do thaistealaithe éirimiúla mar Goethe, Lady Blessington, Walter Scott agus John Ruskin a bhí buailte go domhain ag a áilleacht.

Cava dei Tirreni agus a stuaraí - Cava de' Tirreni | Secret World Trip Planner
Cava dei Tirreni agus a stuaraí - Cava de' Tirreni | Secret World Trip Planner
Cava dei Tirreni agus a stuaraí - Cava de' Tirreni | Secret World Trip Planner
Cava dei Tirreni agus a stuaraí - Cava de' Tirreni | Secret World Trip Planner
✦ Secret World · suggested day

A perfect day in Cava de' Tirreni

Start with Cava dei Tirreni agus a stuaraí, then continue with nearby places selected by Secret World.

  1. 01
    Morning
    Cava dei Tirreni agus a stuaraí
    📍 Cava de' Tirreni
    Start here
  2. 02
    Afternoon
    📍 0.1 km away
  3. 03
    Evening
    📍 2 km away

Collect this place

Turn places you discover into stamps in your Secret Passport.

Open Secret Passport →

Keep exploring · Cava de' Tirreni

Experiences nearby · Cava de' Tirreni

Powered by Viator

See more on Viator.com

Secret World @php $__al = $lang ?? app()->getLocale(); @endphp @if($__al === 'ko')숨겨진 명소, 진짜 이야기 — 여행을 계획하세요 @elseif($__al === 'ja')隠れた名所とリアルな物語 — 旅を計画しよう @elseHidden places, real stories — plan your trip@endif
@if($__al === 'ko')무료 앱 시작하기@elseif($__al === 'ja')無料アプリを入手@else Get the app @endif