🎄 Win a month in Italy for two — €10,000 · The Secret Italy Prize GO →
Cearnóg XV, Rio de Janeiro — Rio de Janeiro
← Back
Eile 📍 Rio de Janeiro, Brazil 110 views

Cearnóg XV, Rio de Janeiro

Ba é Praça XV an chéad réimse a forbraíodh nuair a d’aistrigh luachair óir Minas Gerais san 18ú haois Rio de Janeiro ó bhaile poirt scruffy go cathair shaibhir. Tháinig an chearnóg ina ionad trádála d’earraí allmhairithe, agus tá an trádáil fós ar siúl anseo sa mhargadh ramshackl...

Photo · Maria P.

Cearnóg XV, Rio de Janeiro — Rio de Janeiro, Brazil.

Location
Rio de Janeiro
Type
Eile
Opening hours
Weather now
↗ Directions

About Cearnóg XV, Rio de Janeiro

Cearnóg XV, Rio de Janeiro - Rio de Janeiro | Secret World Trip Planner

Ba é Praça XV an chéad réimse a forbraíodh nuair a d’aistrigh luachair óir Minas Gerais san 18ú haois Rio de Janeiro ó bhaile poirt scruffy go cathair shaibhir. Tháinig an chearnóg ina ionad trádála d’earraí allmhairithe, agus tá an trádáil fós ar siúl anseo sa mhargadh ramshackle in aice le Rua 1 de Março. I gcroílár stairiúil Rio, chonaic Praça XV teacht an Phrionsa Regent Joao na Portaingéile nuair a d'éalaigh sé ó Napoleon sa bhliain 1808. Bhí sé mar chroílár chumhacht pholaitiúil na Brasaíle faoi na Portaingéile freisin. Inniu, tá Praça XV breac le foirgnimh agus sráideanna stairiúla. Bhí athchóiriú an Paço Imperial sna 1980í ina chatalaíoch chun an cultúr a thabhairt ar ais go lár na cathrach.

Cearnóg XV, Rio de Janeiro - Rio de Janeiro | Secret World Trip Planner
Cearnóg XV, Rio de Janeiro - Rio de Janeiro | Secret World Trip Planner
✦ Secret World · suggested day

A perfect day in Rio de Janeiro

Start with Cearnóg XV, Rio de Janeiro, then continue with nearby places selected by Secret World.

  1. 01
    Morning
    Cearnóg XV, Rio de Janeiro
    📍 Rio de Janeiro
    Start here
  2. 02
    Afternoon
    📍 0.4 km away
  3. 03
    Evening
    📍 0.5 km away

Collect this place

Turn places you discover into stamps in your Secret Passport.

Open Secret Passport →

Keep exploring · Rio de Janeiro

Experiences nearby · Rio de Janeiro

Powered by Viator

See more on Viator.com

Secret World Hidden places, real stories — plan your trip
Get the app