🎄 Win a month in Italy for two — €10,000 · The Secret Italy Prize GO →
Chichén Itzá, dünyanın en güzel arkeolojik alanlarından biri — Chichén-Itzá
← Back
Tarihi alanlar 📍 Chichén-Itzá, Mexico 931 views

Chichén Itzá, dünyanın en güzel arkeolojik alanlarından biri

Meksika'da, tam olarak Yucatan'da, dünyanın en güzel ve ünlü arkeolojik alanlarından birini ziyaret edebilirsiniz: dünyanın en güzel ve iyi korunmuş Maya yerlerinden birine ev sahipliği yapan anıtsal kompleks olan Chichén Itzá'dan bahsediyoruz. 1988 yılında Unesco Dünya Mirası Al...

Photo · Merisol G.

Chichén Itzá, dünyanın en güzel arkeolojik alanlarından biri — Chichén-Itzá, Mexico.

Location
Chichén-Itzá
Type
Tarihi alanlar
Opening hours
Weather now
↗ Directions

Keşfet Chichén Itzá, dünyanın en güzel arkeolojik alanlarından biri

Chichén Itzá, dünyanın en güzel arkeolojik alanlarından biri - Chichén-Itzá | Secret World Trip Planner

Meksika'da, tam olarak Yucatan'da, dünyanın en güzel ve ünlü arkeolojik alanlarından birini ziyaret edebilirsiniz: dünyanın en güzel ve iyi korunmuş Maya yerlerinden birine ev sahipliği yapan anıtsal kompleks olan Chichén Itzá'dan bahsediyoruz. 1988 yılında Unesco Dünya Mirası Alanı ilan edilen Chichén Itzá, aynı zamanda dünyanın yedi harikasından biridir. İlkbahar ve sonbahar ekinoksları sırasında, Chichén Itzá sitesi, Kukulkan Tapınağı'nın basamaklarında görülebilecek büyüleyici bir optik etki için milyonlarca turist tarafından saldırıya uğradı. Yılın bu özel zamanlarında yaratılan büyüleyici ışık ve gölge oyunu, tüylü bir yılanın tapınağın basamaklarından inmesini sağlar. Aynı adı taşıyan tapınağın adanmış olduğu Tanrı Kukulkan'ı temsil eder. Well Chichén Itzá'yı ziyaret etmek için en az 4 saat yürüyüş yapmanız gerekir. Kaçırılmaması gereken: Kukulkan Tapınağı, savaşçılar Tapınağı, Pelota kampı, Las Monjas kompleksi, El Caracol, Akab Dzib, Chichen Vejo, Ossuary ve Balankanche mağaraları.Bu Maya şehri, arkaik çağda (MS 600 civarında) stratejik bir alanda kuruldu ve bir topluluğun yerleşimine çok uygundu: Yucatan peyzajının kuraklığı ile bilinmesine rağmen, Chicén, Cenotes olarak bilinen doğal su kuyularının yanına dikildi. Maya şehri, iç devrimler ve Avrupalıların Fethi nedeniyle düşüşünü gördüğü 1200'e kadar tüm hızıyla kaldı.

Chichén Itzá, dünyanın en güzel arkeolojik alanlarından biri - Chichén-Itzá | Secret World Trip Planner

Şehri içeren şiddetli savaşlara rağmen, Meksika'nın arkeolojik alanları arasında Chichén Itzá, dünyadaki Maya düzenlemesinin en iyi korunmuş örneklerinden biri olmaya devam ediyor. Cenotes'i ziyaret etmek ve tüm Yucatan'ın Pelota'nın (Maya'nın uyguladığı futbolun atası) en büyük ve en iyi korunmuş alanlarından biri olan nefes kesen güzelliğe sahip ibadet yerlerinin yanında görmek mümkündür.

Chichén Itzá, dünyanın en güzel arkeolojik alanlarından biri - Chichén-Itzá | Secret World Trip Planner
✦ Secret World · suggested day

A perfect day in Chichén-Itzá

Start with Chichén Itzá, dünyanın en güzel arkeolojik alanlarından biri, then continue with nearby places selected by Secret World.

  1. 01
    Morning
    Chichén Itzá, dünyanın en güzel arkeolojik alanlarından biri
    📍 Chichén-Itzá
    Start here
  2. 02
    Afternoon
    📍 1 km away

Collect this place

Turn places you discover into stamps in your Secret Passport.

Open Secret Passport →

Keep exploring · Chichén-Itzá

Experiences nearby · Chichén-Itzá

Powered by Viator

See more on Viator.com

Secret World Hidden places, real stories — plan your trip
Get the app