🎄 Win a month in Italy for two — €10,000 · The Secret Italy Prize GO →
Chichén Itzá, jedno z najkrajších archeologických nálezísk na svete — Chichén-Itzá
← Back
Historické miesta 📍 Chichén-Itzá, Mexico 843 views

Chichén Itzá, jedno z najkrajších archeologických nálezísk na svete

V Mexiku, presne v Yucatáne, môžete navštíviť jedno z najkrajších a najznámejších archeologických nálezísk na svete: hovoríme o monumentálnom komplexe Chichén Itzá, v ktorom sa nachádza jedno z najkrajších a najzachovalejších mayských miest na svete. Chichén Itzá, vyhlásený za sv...

Chichén Itzá, jedno z najkrajších archeologických nálezísk na svete — Chichén-Itzá, Mexico.

Location
Chichén-Itzá
Type
Historické miesta
Opening hours
Weather now
↗ Directions

Objavte Chichén Itzá, jedno z najkrajších archeologických nálezísk na svete

Chichén Itzá, jedno z najkrajších archeologických nálezísk na svete - Chichén-Itzá | Secret World Trip Planner

V Mexiku, presne v Yucatáne, môžete navštíviť jedno z najkrajších a najznámejších archeologických nálezísk na svete: hovoríme o monumentálnom komplexe Chichén Itzá, v ktorom sa nachádza jedno z najkrajších a najzachovalejších mayských miest na svete. Chichén Itzá, vyhlásený za svetové dedičstvo Unesco v roku 1988, je tiež jedným zo siedmich divov sveta. Počas jarných a jesenných rovnodenností zaútočia milióny turistov na miesto Chichén Itzá kvôli fascinujúcemu optickému efektu, ktorý je svedkom na schodoch chrámu Kukulkan. Fascinujúca hra svetla a tieňa, ktorá sa vytvára v týchto konkrétnych obdobiach roka, spôsobuje, že sa zdá, že operený had zostupuje zo schodov chrámu. Predstavovalo by to Boha Kukulkana, božstva, ktorému je zasvätený chrám rovnakého mena. Ak chcete dobre navštíviť Chichén Itzá, trvá to najmenej 4 hodiny chôdze. Nenechajte si ujsť: chrám Kukulkan, chrám bojovníkov, Tábor Pelota, komplex Las Monjas, El Caracol, Akab Dzib, Chichen Vejo, Kostnica a jaskyne Balankanche.Toto mayské mesto bolo založené v archaickej dobe (asi 600 nl) v strategickej oblasti a dobre prispôsobené osídleniu komunity: hoci Yucatán je známy svojou suchosťou krajiny, Chicén bol postavený vedľa prírodných studní známych ako Cenotes. Mayské mesto zostalo v plnom prúde až do roku 1200, kedy v dôsledku vnútorných revolúcií a dobývania Európanov došlo k jeho poklesu.

Chichén Itzá, jedno z najkrajších archeologických nálezísk na svete - Chichén-Itzá | Secret World Trip Planner

Napriek násilným vojnám, ktoré sa týkali mesta, medzi archeologickými náleziskami Mexika zostáva Chichén Itzá jedným z najzachovalejších príkladov mayskej edifikácie na svete. Je možné navštíviť Cenoty a vidieť vedľa bohoslužieb s úchvatnou krásou jedno z najväčších a najzachovalejších polí peloty (predchodca futbalového športu, ktorý Maya praktizovala) celého Yucatanu.

Chichén Itzá, jedno z najkrajších archeologických nálezísk na svete - Chichén-Itzá | Secret World Trip Planner
✦ Secret World · suggested day

A perfect day in Chichén-Itzá

Start with Chichén Itzá, jedno z najkrajších archeologických nálezísk na svete, then continue with nearby places selected by Secret World.

  1. 01
    Morning
    Chichén Itzá, jedno z najkrajších archeologických nálezísk na svete
    📍 Chichén-Itzá
    Start here
  2. 02
    Afternoon
    📍 1 km away

Collect this place

Turn places you discover into stamps in your Secret Passport.

Open Secret Passport →

Keep exploring · Chichén-Itzá

Experiences nearby · Chichén-Itzá

Powered by Viator

See more on Viator.com

Secret World Hidden places, real stories — plan your trip
Get the app