🎄 Win a month in Italy for two — €10,000 · The Secret Italy Prize GO →
Conwy Castle — Rose Hill St
← Back
Istana & Kastil 📍 Rose Hill St, United Kingdom 342 views

Conwy Castle

Conwy Kastil abad pertengahan benteng di Conwy, di pantai utara Wales. Ia dibina oleh Edward saya, pada penaklukan Wales, antara 1283 dan 1289. UNESCO menganggap Conwy untuk menjadi salah satu &contoh terbaik akhir-akhir abad ke-13 dan awal abad ke-14 tentera arsitektur di Eropah...

Photo · Jessica W.

Conwy Castle — Rose Hill St, United Kingdom.

Location
Rose Hill St
Type
Istana & Kastil
Opening hours
Weather now
↗ Directions

About Conwy Castle

Conwy Castle - Rose Hill St | Secret World Trip Planner

Conwy Kastil abad pertengahan benteng di Conwy, di pantai utara Wales. Ia dibina oleh Edward saya, pada penaklukan Wales, antara 1283 dan 1289. UNESCO menganggap Conwy untuk menjadi salah satu &contoh terbaik akhir-akhir abad ke-13 dan awal abad ke-14 tentera arsitektur di Eropah&, dan ia digolongkan sebagai sebuah situs Warisan Dunia. Segi empat istana ini dibina dari lokal dan impor batu dan menduduki pantai ridge, asalnya menghadap penting titik persimpangan di atas Sungai Conwy. (cc)

✦ Secret World · suggested day

A perfect day in Rose Hill St

Start with Conwy Castle, then continue with nearby places selected by Secret World.

  1. 01
    Morning
    Conwy Castle
    📍 Rose Hill St
    Start here
  2. 02
    Afternoon
    📍 0 km away
  3. 03
    Evening
    📍 13.5 km away

Collect this place

Turn places you discover into stamps in your Secret Passport.

Open Secret Passport →

Keep exploring · Rose Hill St

Experiences nearby · Rose Hill St

Powered by Viator

See more on Viator.com

Secret World Hidden places, real stories — plan your trip
Get the app