🎄 Win a month in Italy for two — €10,000 · The Secret Italy Prize GO →
Deilí: Sunder Burj tuama — New Delhi
← Back
Áiteanna Reiligiúnacha 📍 New Delhi, India 317 views

Deilí: Sunder Burj tuama

Go feiceálach atá lonnaithe i ais leis an bpríomh-bhealach isteach Sunder Naíolann seasann an tuama anois, dá dtagraítear mar Sunder Burj. Le exquisitely ornamented obair phlástair ar na huasteorainneacha, uathúil i Delhi, seo go luath 16ú haois a thógáil i measc na luaithe foirg...

Deilí: Sunder Burj tuama — New Delhi, India.

Location
New Delhi
Type
Áiteanna Reiligiúnacha
Opening hours
Weather now
↗ Directions

About Deilí: Sunder Burj tuama

Deilí: Sunder Burj tuama - New Delhi | Secret World Trip Planner

Go feiceálach atá lonnaithe i ais leis an bpríomh-bhealach isteach Sunder Naíolann seasann an tuama anois, dá dtagraítear mar Sunder Burj. Le exquisitely ornamented obair phlástair ar na huasteorainneacha, uathúil i Delhi, seo go luath 16ú haois a thógáil i measc na luaithe foirgnimh a tógadh le linn an Mughal reign agus seasann laistigh den Láithreán Oidhreachta Domhanda Crios Maolánach. I dearadh, resembles an foirgneamh Lakkarwala Burj agus den chineál céanna banna de Quranic inscríbhinní thimpeallaithe na ballaí istigh ag leibhéal an lindéir. Beyond amhras, an chuid is mó ghné suntasach de Sundarwala Burj é an ornáideacha uasteorainn réalta patrúin, inchomparáide le péintéireacht balla agus reminiscent an peirsis adhmaid huasteorainneacha a bhí, an chuid is mó cinnte, is féidir an inspioráid le haghaidh seo go luath Mughal tréimhse tógála. An obair stucó comhdhéanta de réaltaí eagraithe i ciorcail leis an bhraisle pentagons, a ghiniúint ó an choróin seilbh ar squinch áirsí a eascraíonn as na ceithre cúinní. An tarr chaith an squinch áirsí féin maisithe le hobair stucó a bheidh ina beag cruinneachán le tacaíocht ó líonra de áirsí.

Deilí: Sunder Burj tuama - New Delhi | Secret World Trip Planner
✦ Secret World · suggested day

A perfect day in New Delhi

Start with Deilí: Sunder Burj tuama, then continue with nearby places selected by Secret World.

  1. 01
    Morning
    Deilí: Sunder Burj tuama
    📍 New Delhi
    Start here
  2. 02
    Afternoon
    📍 0 km away
  3. 03
    Evening
    📍 1.7 km away

Collect this place

Turn places you discover into stamps in your Secret Passport.

Open Secret Passport →

Keep exploring · New Delhi

Experiences nearby · New Delhi

Powered by Viator

See more on Viator.com

Secret World Hidden places, real stories — plan your trip
Get the app