🎄 Win a month in Italy for two — €10,000 · The Secret Italy Prize GO →
Egipat: Hram Hatshepsut — Qesm Al Wahat Al Khargah
← Back
Povijesna mjesta 📍 Qesm Al Wahat Al Khargah, Egypt 598 views

Egipat: Hram Hatshepsut

Hram Hatshepsut, također poznat kao hram Deir el bar, nalazi se nasuprot gradu Luxor, u blizini doline kraljeva. Drevna egipatska riječ "Deir el bar " znači samostan sjevera". Hram je bio posvećen Amonu, lokalnom božanstvu drevnog egipatskog grada Five. Hram je sagradio faraon Ma...

Egipat: Hram Hatshepsut — Qesm Al Wahat Al Khargah, Egypt.

Location
Qesm Al Wahat Al Khargah
Type
Povijesna mjesta
Opening hours
Weather now
↗ Directions

About Egipat: Hram Hatshepsut

Egipat: Hram Hatshepsut - Qesm Al Wahat Al Khargah | Secret World Trip Planner

Hram Hatshepsut, također poznat kao hram Deir el bar, nalazi se nasuprot gradu Luxor, u blizini doline kraljeva. Drevna egipatska riječ "Deir el bar " znači samostan sjevera". Hram je bio posvećen Amonu, lokalnom božanstvu drevnog egipatskog grada Five. Hram je sagradio faraon Maatkar Hatshepsut u 15. stoljeću prije Krista pod jakim utjecajem arhitektonskog stila ranijeg hrama Deir el Bahri na obalama Nila. Izgrađen je na tri terase razinama. Tu je i nasip od 100 stopa koji vodi do vrha hrama do visine od 30 metara. Zidovi hrama također ilustriraju važne životne događaje žene faraona, Maatkar Hatshepsut. Reljefna skulptura na središnjoj terasi hrama simbolizira Božansko rođenje Hatshepsuta. Kolonada Punta, dugi niz stupova u hramu također prikazuju faraonovo putovanje u potrazi za mirrorovim stablima kako bi ukrasili njezin hram.

Egipat: Hram Hatshepsut - Qesm Al Wahat Al Khargah | Secret World Trip Planner
Egipat: Hram Hatshepsut - Qesm Al Wahat Al Khargah | Secret World Trip Planner
✦ Secret World · suggested day

A perfect day in Qesm Al Wahat Al Khargah

Start with Egipat: Hram Hatshepsut, then continue with nearby places selected by Secret World.

  1. 01
    Morning
    Egipat: Hram Hatshepsut
    📍 Qesm Al Wahat Al Khargah
    Start here
  2. 02
    Afternoon
    📍 2 km away
  3. 03
    Evening
    📍 2.2 km away

Collect this place

Turn places you discover into stamps in your Secret Passport.

Open Secret Passport →

Keep exploring · Qesm Al Wahat Al Khargah

Experiences nearby · Qesm Al Wahat Al Khargah

Powered by Viator

See more on Viator.com

Secret World Hidden places, real stories — plan your trip
Get the app