🎄 Win a month in Italy for two — €10,000 · The Secret Italy Prize GO →
El Vigeland Park,el més gran del món escultura parc — Nobels gate 32
← Back
Art, Teatres 📍 Nobels gate 32, Norway 293 views

El Vigeland Park,el més gran del món escultura parc

El Vigeland Park és el més gran del món escultura parc feta per un sol artista, i és una de Noruega atraccions turístiques més populars. El parc està obert als visitants durant tot l'any. L'única escultura parc és Gustav Vigeland la lifework amb més de 200 escultures en bronze, d...

El Vigeland Park,el més gran del món escultura parc — Nobels gate 32, Norway.

Location
Nobels gate 32
Type
Art, Teatres
Opening hours
Weather now
↗ Directions

About El Vigeland Park,el més gran del món escultura parc

El Vigeland Park,el més gran del món escultura parc - Nobels gate 32 | Secret World Trip Planner

El Vigeland Park és el més gran del món escultura parc feta per un sol artista, i és una de Noruega atraccions turístiques més populars. El parc està obert als visitants durant tot l'any. L'única escultura parc és Gustav Vigeland la lifework amb més de 200 escultures en bronze, de granit i el ferro forjat. Vigeland va ser també responsable del disseny i la disposició arquitectònica del parc. Gustav Vigeland va néixer a Mandal al sud de Noruega 11 d'abril de 1869 i mort a Oslo el 12 de Març de 1943. Gustav Vigeland és important en noruec història de l'art. El seu treball artístic ha contribuït a fomentar la posició de l'escultura en el seu país d'origen. El Parc Vigeland va ser principalment completat entre 1939 i 1949. La majoria de les escultures col·locades en cinc unitats al llarg d'un 850 metres de longitud de l'eix: La porta Principal, el Pont amb el parc Infantil, la Font, el Monòlit altiplà i la Roda de la Vida.

El Vigeland Park,el més gran del món escultura parc - Nobels gate 32 | Secret World Trip Planner
El Vigeland Park,el més gran del món escultura parc - Nobels gate 32 | Secret World Trip Planner
✦ Secret World · suggested day

A perfect day in Nobels gate 32

Start with El Vigeland Park,el més gran del món escultura parc, then continue with nearby places selected by Secret World.

  1. 01
    Morning
    El Vigeland Park,el més gran del món escultura parc
    📍 Nobels gate 32
    Start here
  2. 02
    Afternoon
    📍 0 km away
  3. 03
    Evening
    📍 2.2 km away

Collect this place

Turn places you discover into stamps in your Secret Passport.

Open Secret Passport →

Keep exploring · Nobels gate 32

Experiences nearby · Nobels gate 32

Powered by Viator

See more on Viator.com

Secret World @php $__al = $lang ?? app()->getLocale(); @endphp @if($__al === 'ko')숨겨진 명소, 진짜 이야기 — 여행을 계획하세요 @elseif($__al === 'ja')隠れた名所とリアルな物語 — 旅を計画しよう @elseHidden places, real stories — plan your trip@endif
@if($__al === 'ko')무료 앱 시작하기@elseif($__al === 'ja')無料アプリを入手@else Get the app @endif