🎄 Win a month in Italy for two — €10,000 · The Secret Italy Prize GO →
Església Dels Stroganov — Nizhnij Novgorod
← Back
Llocs Religiosos 📍 Nizhnij Novgorod, 603001 223 views

Església Dels Stroganov

La família Stroganov O Strogonov (En rus: Строгановы O Str), Sovint Escrita Stroganoff, és una Família rica I Famosa De Rússia de comerciants, empresaris, terratinents i estadistes que vivien entre els thévi. Església Dels Stroganov: construïda el 1719 per la donació de la llegen...

Photo · Francesca C.

Església Dels Stroganov — Nizhnij Novgorod, 603001.

Location
Nizhnij Novgorod
Type
Llocs Religiosos
Opening hours
Weather now
↗ Directions

About Església Dels Stroganov

Església Dels Stroganov - Nizhnij Novgorod | Secret World Trip Planner

La família Stroganov O Strogonov (En rus: Строгановы O Str), Sovint Escrita Stroganoff, és una Família rica I Famosa De Rússia de comerciants, empresaris, terratinents i estadistes que vivien entre els thévi. Església Dels Stroganov: construïda el 1719 per la donació de la llegendària dinastia de comerciants Dels Stroganov domina a la confluència dels rius Volga i Oca. És un exemple enlluernador del barroc rus, amb cúpules decorades multicolor i magníficament decorades en el seu interior amb marbre, bells frescos i icones cobertes d'or. L'església es distingeix pel seu colorit exterior i la seva delicada ornamentació. Considerat com un dels millors exemples de l'arquitectura russa, va ser construït En L'estil barroc Stroganov i adornat amb decoracions d'extraordinària bellesa. Enclavada entre tranquils turons, L'església De Nadal De Stroganov ha estat durant segles un testimoni de resistència i triomf. L'Església De Nadal de cinc cúpules De Stroganov és ara l'orgull arquitectònic De Nizhn Nov Riques motllures d'estuc amb ornaments en forma de vinyes, corones de flors i fruits adornen les seves acolorides parets exteriors, donant-li un aspecte agradable i elegant. La decoració interior de L'església Stroganov no és menys cridanera. La llum entra a través dels tambors i les finestres dels pisos superiors de la petita sala d'oració, inundant La iconòstasi coberta d'or amb El Sol. La iconòstasi en si mateixa és magnífica, havent estat tallada De Linden i muntada sense l'ús d'una sola ungla o qualsevol cola.

L'església De Nadal Stroganov s'estén d'Oest A Est i està acompanyada per un campanar octogonal. En el primer nivell de la torre hi ha un arc solemne que serveix d'entrada principal, mentre que els campanars ocupen els nivells tercer i quart.

✦ Secret World · suggested day

A perfect day in Nizhnij Novgorod

Start with Església Dels Stroganov, then continue with nearby places selected by Secret World.

  1. 01
    Morning
    Església Dels Stroganov
    📍 Nizhnij Novgorod
    Start here
  2. 02
    Afternoon
    📍 4.6 km away

Collect this place

Turn places you discover into stamps in your Secret Passport.

Open Secret Passport →

Keep exploring · Nizhnij Novgorod

Experiences nearby · Nizhnij Novgorod

Powered by Viator

See more on Viator.com

Secret World @php $__al = $lang ?? app()->getLocale(); @endphp @if($__al === 'ko')숨겨진 명소, 진짜 이야기 — 여행을 계획하세요 @elseif($__al === 'ja')隠れた名所とリアルな物語 — 旅を計画しよう @elseHidden places, real stories — plan your trip@endif
@if($__al === 'ko')무료 앱 시작하기@elseif($__al === 'ja')無料アプリを入手@else Get the app @endif