🎄 Win a month in Italy for two — €10,000 · The Secret Italy Prize GO →
Farul de pe insula Pelee — Pelee Island
← Back
Faruri 📍 Pelee Island, Canada 122 views

Farul de pe insula Pelee

Nemulțumit de statutul său de al doilea cel mai vechi far de pe Lacul Erie, Farul de pe Insula Pelee are o altă pretenție la faimă: este cel mai sudic far din întreaga țară! Insula Pelee este cea mai mare insulă din Lacul Erie și, datorită climei sale moderate ( doar micuța insul...

Photo · Uma S.

Farul de pe insula Pelee — Pelee Island, Canada.

Location
Pelee Island
Type
Faruri
Opening hours
Weather now
↗ Directions

Descoperă Farul de pe insula Pelee

Farul de pe insula Pelee - Pelee Island | Secret World Trip Planner

Nemulțumit de statutul său de al doilea cel mai vechi far de pe Lacul Erie, Farul de pe Insula Pelee are o altă pretenție la faimă: este cel mai sudic far din întreaga țară! Insula Pelee este cea mai mare insulă din Lacul Erie și, datorită climei sale moderate ( doar micuța insula Middle, nelocuită, se află mai la sud în Canada decât insula Pelee), a fost folosită pentru agricultură mulți ani. Pe insula Pelee au fost plantate podgorii în anii 1860, iar vinificația este astăzi din nou o parte importantă a economiei insulei.

Farul de pe insula Pelee - Pelee Island | Secret World Trip Planner

Experiences nearby · Pelee Island

Powered by Viator

See more on Viator.com

Secret World Hidden places, real stories — plan your trip
Get the app