🎄 Win a month in Italy for two — €10,000 · The Secret Italy Prize GO →
Fshati i vogël i peshkimit të Koh Panyee — Ko Panyi
← Back
Fshatra 📍 Ko Panyi, Thailand 224 views

Fshati i vogël i peshkimit të Koh Panyee

Fshati i peshkimit Koh Panyee. Është një fshat simpatik i peshkimit mysliman i vendosur në Gjirin Phang Nga, Tajlandë. Konsiderohet si një nga perlat më spektakolare të fshehura të Tajlandës.Një fakt interesant është se të gjithë ata që jetojnë këtu janë pasardhës të një burri in...

Photo · Happy L.

Fshati i vogël i peshkimit të Koh Panyee — Ko Panyi, Thailand.

Location
Ko Panyi
Type
Fshatra
Opening hours
Weather now
↗ Directions

About Fshati i vogël i peshkimit të Koh Panyee

Fshati i vogël i peshkimit të Koh Panyee - Ko Panyi | Secret World Trip Planner

Fshati i peshkimit Koh Panyee. Është një fshat simpatik i peshkimit mysliman i vendosur në Gjirin Phang Nga, Tajlandë. Konsiderohet si një nga perlat më spektakolare të fshehura të Tajlandës.Një fakt interesant është se të gjithë ata që jetojnë këtu janë pasardhës të një burri indonezian të quajtur Toh Baboo, së bashku me familjen dhe miqtë e tij, i cili themeloi Koh Panyee mbi 200 vjet më parë.Për të vizituar fshatin, mund të hipni në një skaf dhe të zhyteni në historinë e tij magjepsëse në një turne me guidë. Do të shijoni një perspektivë të dorës së parë të mënyrës së jetesës lokale. Dhe çfarë mund të jetë më mirë sesa të vizitoni këtë vend të denjë për foto, së bashku me një udhërrëfyes ekspert? Provoni specialitete lokale tajlandeze gjatë një drekë të përfshirë në një restorant lundrues.Koh Panyee është i famshëm për shtëpitë e tij të ndërtuara mbi shtylla mbi ujë, duke krijuar një peizazh piktoresk. Fshati është i njohur gjithashtu për komunitetin e tij të gjallë të peshkimit dhe zanatet lokale, të tilla si gërshetimi dhe përpunimi i drurit.Është një vend tërheqës për t'u vizituar nëse dëshironi të zbuloni kulturën dhe jetën e peshkatarëve vendas në një mjedis unik.

Fshati i vogël i peshkimit të Koh Panyee - Ko Panyi | Secret World Trip Planner

Experiences nearby · Ko Panyi

Powered by Viator

See more on Viator.com

Secret World Hidden places, real stories — plan your trip
Get the app