🎄 Win a month in Italy for two — €10,000 · The Secret Italy Prize GO →
Galeria Kombëtare |Norvegjia — Universitetsgata 13
← Back
Art, Teatrot 📍 Universitetsgata 13, Norway 337 views

Galeria Kombëtare |Norvegjia

Galeria Kombëtare strehon koleksionin më të madh publik Të pikturave, pikturave dhe skulpturave Të Norvegjisë. Tërheqjet qendrore të muzeut përfshijnë Ulërimën e Edvard Munch dhe Madonën dhe pikturat nga Cezana dhe Manet. Ekspozitat e muzeut paraqesin artin e vjetër, me theksin k...

Galeria Kombëtare |Norvegjia — Universitetsgata 13, Norway.

Location
Universitetsgata 13
Type
Art, Teatrot
Opening hours
Weather now
↗ Directions

About Galeria Kombëtare |Norvegjia

Galeria Kombëtare |Norvegjia - Universitetsgata 13 | Secret World Trip Planner

Galeria Kombëtare strehon koleksionin më të madh publik Të pikturave, pikturave dhe skulpturave Të Norvegjisë. Tërheqjet qendrore të muzeut përfshijnë Ulërimën e Edvard Munch dhe Madonën dhe pikturat nga Cezana dhe Manet. Ekspozitat e muzeut paraqesin artin e vjetër, me theksin kryesor në artin nga Norvegjia. Ekspozita e përherëshme tregon theksime nga koleksioni dhe ikonat kombëtare nga periudha romantike deri në mes të viteve 1900. gjithashtu në shfaqje janë vepra të piktorëve dhe skulptorëve ndërkombëtarë, duke përfshirë impresionistët francezë.

✦ Secret World · suggested day

A perfect day in Universitetsgata 13

Start with Galeria Kombëtare |Norvegjia, then continue with nearby places selected by Secret World.

  1. 01
    Morning
    Galeria Kombëtare |Norvegjia
    📍 Universitetsgata 13
    Start here
  2. 02
    Afternoon
    📍 0.1 km away
  3. 03
    Evening
    📍 0.4 km away

Collect this place

Turn places you discover into stamps in your Secret Passport.

Open Secret Passport →

Keep exploring · Universitetsgata 13

Experiences nearby · Universitetsgata 13

Powered by Viator

See more on Viator.com

Secret World @php $__al = $lang ?? app()->getLocale(); @endphp @if($__al === 'ko')숨겨진 명소, 진짜 이야기 — 여행을 계획하세요 @elseif($__al === 'ja')隠れた名所とリアルな物語 — 旅を計画しよう @elseHidden places, real stories — plan your trip@endif
@if($__al === 'ko')무료 앱 시작하기@elseif($__al === 'ja')無料アプリを入手@else Get the app @endif