🎄 Win a month in Italy for two — €10,000 · The Secret Italy Prize GO →
Gereja St. John the Baptist — St. John's
← Back
Tempat Ibadat 📍 St. John's, Canada 764 views

Gereja St. John the Baptist

Katolik Roma, basilica dianggap sebagai salah satu Newfoundland yang paling seni bina bangunan-bangunan penting. Gereja St. John the Baptist, dibina di antara 1842 dan tahun 1892, adalah dalam bentuk Latin cross, dengan langsing menara berkembar 46 meter tinggi. Yang paling penti...

Photo · Moira C.

Gereja St. John the Baptist — St. John's, Canada.

Location
St. John's
Type
Tempat Ibadat
Opening hours
Weather now
↗ Directions

About Gereja St. John the Baptist

Gereja St. John the Baptist - St. John's | Secret World Trip Planner

Katolik Roma, basilica dianggap sebagai salah satu Newfoundland yang paling seni bina bangunan-bangunan penting. Gereja St. John the Baptist, dibina di antara 1842 dan tahun 1892, adalah dalam bentuk Latin cross, dengan langsing menara berkembar 46 meter tinggi. Yang paling penting seni ciri-ciri yang indah hiasan daun emas langit-langit dan beberapa denda patung-patung. Statue of Our Lady of Fatima di salah satu transepts adalah hadiah dari pelaut portugis yang cukup beruntung untuk bertahan hidup menjadi terdampar di Bank. Basilica sekarang Tapak Bersejarah Nasional.

✦ Secret World · suggested day

A perfect day in St. John's

Start with Gereja St. John the Baptist, then continue with nearby places selected by Secret World.

  1. 01
    Morning
    Gereja St. John the Baptist
    📍 St. John's
    Start here
  2. 02
    Afternoon
    📍 0.2 km away
  3. 03
    Evening
    📍 0.7 km away

Collect this place

Turn places you discover into stamps in your Secret Passport.

Open Secret Passport →

Keep exploring · St. John's

Experiences nearby · St. John's

Powered by Viator

See more on Viator.com

Secret World Hidden places, real stories — plan your trip
Get the app