🎄 Win a month in Italy for two — €10,000 · The Secret Italy Prize GO →
Gouffre de Padirac — Les Eyzies
← Back
Puutumata loodus 📍 Les Eyzies, France 284 views

Gouffre de Padirac

Me teame, kui palju populaarsed legendid on Prantsusmaa ajalugu rikastanud. Gouffre de Padirac pole erand vana Quercy provintsi maadel... Pole midagi murettekitavamat kui see auk maa pinnal ja pole midagi sellist, mis laseks kujutlusvõimel reageerida sellele murettekitavale mõist...

Photo · Miriam C.

Gouffre de Padirac — Les Eyzies, France.

Location
Les Eyzies
Type
Puutumata loodus
Opening hours
Weather now
↗ Directions

About Gouffre de Padirac

Gouffre de Padirac - Les Eyzies | Secret World Trip Planner

Me teame, kui palju populaarsed legendid on Prantsusmaa ajalugu rikastanud. Gouffre de Padirac pole erand vana Quercy provintsi maadel...

Gouffre de Padirac - Les Eyzies | Secret World Trip Planner

Pole midagi murettekitavamat kui see auk maa pinnal ja pole midagi sellist, mis laseks kujutlusvõimel reageerida sellele murettekitavale mõistatusele, millele inimesed omistasid müstilisi võimeid ja kohutavaid nimesid: kurat? Aare? Jumaliku žesti jälg? Kõik need oletused ja palju muud on välja kutsutud.

Neist kõige paremini juurdunud on see, mida rääkisid paljud Lot-I osakonna inimesed, lugu leekidest, mis kerkisid Gouffre' ist, et kaitsta inglaste poolt saja-aastase sõja lõpus peidetud aaret.

Teine legend räägib Luciferist, kes väidetavalt on Saint Martini trotsides loonud Gouffre ' i Taloni pühkimisega. Ta palus pühakul ületada kuristik vastutasuks hukka mõistetud talupoegade hinge eest, et ta valmistub põrgusse viima... saatuslik vahetus, mis sundis Püha Martinit oma usust juhindudes oma muulale üle Gouffre ' i hüppama! Väidetavalt jättis see tohutu hüpe looma kabja jälje kaljusse, mis on tänapäevalgi nähtav.

Alistatuna ja alandatuna kadus kurat siis igaveseks Gouffre ' i sügavustesse... Padiraci kuristik (prantsuse keeles: Gouffre de Padirac) on 103 m (338 jalga) sügav koobas, läbimõõduga umbes 33 meetrit (108 jalga). Külastajad laskuvad 75 m lifti või trepi kaudu enne koopasüsteemi sisenemist. Koobas sisaldab maa-alust jõesüsteemi, mis on osaliselt laevaga kaubeldav, ja seda peetakse "Kesk-massiivi üheks erakordsemaks loodusnähtuseks". Esimesed turistid külastasid koobast 1. novembril 1898; saidi avas aga ametlikult turismiks 10.aprillil 1899 Georges Leygues, Prantsusmaa 87. peaminister (tollal pr chrysident du conseil). Tänapäeval, kuigi kuristiku süsteem koosneb enam kui 40 km (25 miili) galeriidest, on turismi jaoks avatud vaid 2 km.

✦ Secret World · suggested day

A perfect day in Les Eyzies

Start with Gouffre de Padirac, then continue with nearby places selected by Secret World.

  1. 01
    Morning
    Gouffre de Padirac
    📍 Les Eyzies
    Start here
  2. 02
    Afternoon
    📍 12.7 km away
  3. 03
    Evening
    📍 15.1 km away

Collect this place

Turn places you discover into stamps in your Secret Passport.

Open Secret Passport →

Keep exploring · Les Eyzies

Experiences nearby · Les Eyzies

Powered by Viator

See more on Viator.com

Secret World @php $__al = $lang ?? app()->getLocale(); @endphp @if($__al === 'ko')숨겨진 명소, 진짜 이야기 — 여행을 계획하세요 @elseif($__al === 'ja')隠れた名所とリアルな物語 — 旅を計画しよう @elseHidden places, real stories — plan your trip@endif
@if($__al === 'ko')무료 앱 시작하기@elseif($__al === 'ja')無料アプリを入手@else Get the app @endif