🎄 Win a month in Italy for two — €10,000 · The Secret Italy Prize GO →
Kolumbovo jajce — Sant Antoni de Portmany
← Back
Umetnost, gledališča in muzeji 📍 Sant Antoni de Portmany, Spain 207 views

Kolumbovo jajce

Kolumbovo jajce je bronasta skulptura v mestu Sant Antoni de Portmany na otoku Ibiza. To umetniško delo je ustvaril balearski umetnik Tomás de Mesa, odprli pa so ga leta 2004 ob 500. obletnici odhoda Krištofa Kolumba v Novi svet.Skulptura predstavlja bronasto jajce, ki počiva na...

Photo · Kelly D.

Kolumbovo jajce — Sant Antoni de Portmany, Spain.

Location
Sant Antoni de Portmany
Type
Umetnost, gledališča in muzeji
Opening hours
Weather now
↗ Directions

About Kolumbovo jajce

Kolumbovo jajce - Sant Antoni de Portmany | Secret World Trip Planner

Kolumbovo jajce je bronasta skulptura v mestu Sant Antoni de Portmany na otoku Ibiza. To umetniško delo je ustvaril balearski umetnik Tomás de Mesa, odprli pa so ga leta 2004 ob 500. obletnici odhoda Krištofa Kolumba v Novi svet.Skulptura predstavlja bronasto jajce, ki počiva na kamnitem podstavku, na površini jajca pa je vklesan zemljevid Amerike. Umetniško delo je visoko približno 2,5 metra in je postalo ena od najbolj fotografiranih znamenitosti mesta Sant Antoni.Ime umetnine "Kolumbovo jajce" se nanaša na znano legendo o tem, kako je Kolumb izzval skupino španskih plemičev, ki so trdili, da je odkritje Amerike enostavno, in jim rekel, naj postavijo jajce na ravno površino. Ko jim ni uspelo, je Kolumb vzel jajce, ga rahlo zmečkal na eni strani, da je stalo pokonci, in jim rekel: "To je enostavno, le vedeti morate, kako to narediti.Kolumbovo jajce je postalo simbol iznajdljivosti in ustvarjalnosti, skulptura pa je poklon Kolumbovi drznosti in odločnosti. Umetniško delo se nahaja v središču mesta Sant Antoni, na območju za pešce, in je zlahka dostopno peš ali s kolesom.

Kolumbovo jajce - Sant Antoni de Portmany | Secret World Trip Planner
Kolumbovo jajce - Sant Antoni de Portmany | Secret World Trip Planner
✦ Secret World · suggested day

A perfect day in Sant Antoni de Portmany

Start with Kolumbovo jajce, then continue with nearby places selected by Secret World.

  1. 01
    Morning
    Kolumbovo jajce
    📍 Sant Antoni de Portmany
    Start here
  2. 02
    Afternoon
    📍 13.2 km away
  3. 03
    Evening
    📍 15.3 km away

Collect this place

Turn places you discover into stamps in your Secret Passport.

Open Secret Passport →

Keep exploring · Sant Antoni de Portmany

Experiences nearby · Sant Antoni de Portmany

Powered by Viator

See more on Viator.com

Secret World Hidden places, real stories — plan your trip
Get the app