🎄 Win a month in Italy for two — €10,000 · The Secret Italy Prize GO →
Krema od oslića — Puerto Chacabuco
← Back
Tipična Jela 📍 Puerto Chacabuco, Chile 110 views

Krema od oslića

Chupe de merluza je tradicionalna čileanska riblja čorba ili gulaš koji se obično pravi od oslića ili druge bijele ribe, zajedno s krumpirom, kukuruzom, lukom, bijelim lukom i mlijekom ili vrhnjem. Sastojci se kuvaju zajedno u ukusnoj čorbi dok riba ne skuva i povrće ne omekša. N...

Photo · Elle A.

Krema od oslića — Puerto Chacabuco, Chile.

Location
Puerto Chacabuco
Type
Tipična Jela
Opening hours
Weather now
↗ Directions

About Krema od oslića

Krema od oslića - Puerto Chacabuco | Secret World Trip Planner

Chupe de merluza je tradicionalna čileanska riblja čorba ili gulaš koji se obično pravi od oslića ili druge bijele ribe, zajedno s krumpirom, kukuruzom, lukom, bijelim lukom i mlijekom ili vrhnjem. Sastojci se kuvaju zajedno u ukusnoj čorbi dok riba ne skuva i povrće ne omekša. Neki recepti takođe zahtevaju da se doda sir ili jaja za dodatno bogatstvo i ukus.Vjeruje se da je jelo nastalo iz Perua, ali je sada popularno u mnogim obalnim područjima Čilea. Često se služi kao glavno jelo za ručak ili večeru, uz hrskavi hleb ili pirinač. Supa je poznata po kremastoj teksturi i bogatom ukusu, sa primesama začina od čili papričica koje se ponekad dodaju.Chupe de merluza je izdašno i utješno jelo koje je savršeno za hladnije vrijeme ili kada želite nešto zasitno i hranljivo. To je također odličan način da uživate u svježoj ribi i lokalnim proizvodima, što ga čini popularnim izborom i za domaće kuhare i za restorane u Čileu.

Experiences nearby · Puerto Chacabuco

Powered by Viator

See more on Viator.com

Secret World Hidden places, real stories — plan your trip
Get the app