🎄 Win a month in Italy for two — €10,000 · The Secret Italy Prize GO →
Lara, plaja țestoaselor — Lara Beach
← Back
Natură sălbatică 📍 Lara Beach, Cyprus 216 views

Lara, plaja țestoaselor

Plaja Lara este una dintre cele mai faimoase plaje din Cipru și, din fericire, una dintre cele mai greu accesibile. Plaja este situată în partea de vest a insulei, în Peninsula Akamas, în Parcul Național omonim. Lungă și cu nisip auriu fin, plaja din Lara este renumită pentru că...

Lara, plaja țestoaselor — Lara Beach, Cyprus.

Location
Lara Beach
Type
Natură sălbatică
Opening hours
Weather now
↗ Directions

Descoperă Lara, plaja țestoaselor

Lara, plaja țestoaselor - Lara Beach | Secret World Trip Planner

Plaja Lara este una dintre cele mai faimoase plaje din Cipru și, din fericire, una dintre cele mai greu accesibile. Plaja este situată în partea de vest a insulei, în Peninsula Akamas, în Parcul Național omonim. Lungă și cu nisip auriu fin, plaja din Lara este renumită pentru că a fost întotdeauna locul preferat pentru două specii de broaște țestoase să-și depună ouăle. De fapt, caretta caretta și țestoasa verde Vin aici. Plaja este deschisă publicului în timpul zilei, dar nu noaptea, așa că la jumătate de oră după apusul soarelui trebuie să o părăsiți. Ouăle broaștelor țestoase sunt protejate de un fel de cușcă metalică care permite să nu pășească pe ele. Fiecare "cușcă" este numerotată și ținută sub control.

Lara, plaja țestoaselor - Lara Beach | Secret World Trip Planner
Lara, plaja țestoaselor - Lara Beach | Secret World Trip Planner
✦ Secret World · suggested day

A perfect day in Lara Beach

Start with Lara, plaja țestoaselor, then continue with nearby places selected by Secret World.

  1. 01
    Morning
    Lara, plaja țestoaselor
    📍 Lara Beach
    Start here
  2. 02
    Afternoon
    📍 4.8 km away

Collect this place

Turn places you discover into stamps in your Secret Passport.

Open Secret Passport →

Keep exploring · Lara Beach

Experiences nearby · Lara Beach

Powered by Viator

See more on Viator.com

Secret World Hidden places, real stories — plan your trip
Get the app