🎄 Win a month in Italy for two — €10,000 · The Secret Italy Prize GO →
Lotosový chrám — New Delhi
← Back
Náboženská místa 📍 New Delhi, India 156 views

Lotosový chrám

Lotosový chrám je jedním z nejkrásnějších a nejpůsobivějších kultovních míst v Dillí, které se nachází ve čtvrti Kalkaji. Byl postaven v roce 1986, je jedním z nejznámějších bahá'í chrámů na světě a vyznačuje se jedinečnou a pozoruhodnou architekturou.Chrám má tvar bílého lotosov...

Photo · Tanya K.

Lotosový chrám — New Delhi, India.

Location
New Delhi
Type
Náboženská místa
Opening hours
Weather now
↗ Directions

Objevte Lotosový chrám

Lotosový chrám - New Delhi | Secret World Trip Planner

Lotosový chrám je jedním z nejkrásnějších a nejpůsobivějších kultovních míst v Dillí, které se nachází ve čtvrti Kalkaji. Byl postaven v roce 1986, je jedním z nejznámějších bahá'í chrámů na světě a vyznačuje se jedinečnou a pozoruhodnou architekturou.Chrám má tvar bílého lotosového květu, jehož 27 okvětních lístků se otevírá a tvoří devět dveří. Tvar lotosového květu je symbolem míru, čistoty a osvícení, což jsou ústřední prvky Bahá'í víry. Stavbu navrhl kanadský architekt Fariborz Sahba, který chrám stavěl pět let.Interiér Lotosového chrámu tvoří velká centrální hala, osvětlená přirozeným světlem pronikajícím okny v horní části kopule. Do sálu se vejde až 2 500 lidí, kteří mohou sedět a modlit se v tichu. Stěny sálu jsou zdobeny nádhernými intarziemi z mramoru a polodrahokamů, které vytvářejí sugestivní a okouzlující prostředí.Lotosový chrám je otevřen lidem všech náboženství a je místem klidu a meditace. Hosté jsou žádáni, aby do sálu vstupovali v tichosti, respektovali místní kulturu a tradice a nefotografovali v něm. Návštěvníci si mohou užívat klidu a pohody v chrámu, procházet se v krásných okolních zahradách a účastnit se aktivit a oslav pořádaných Bahá'í společenstvím.Lotosový chrám je jedním z nejkrásnějších a nejpůvabnějších míst v Dillí a je oblíbenou turistickou atrakcí pro návštěvníky města. Jeho architektonická krása, klidná atmosféra a duchovní význam z něj činí místo, které musí navštívit každý, kdo zavítá do Dillí.

Lotosový chrám - New Delhi | Secret World Trip Planner
Lotosový chrám - New Delhi | Secret World Trip Planner
✦ Secret World · suggested day

A perfect day in New Delhi

Start with Lotosový chrám, then continue with nearby places selected by Secret World.

  1. 01
    Morning
    Lotosový chrám
    📍 New Delhi
    Start here
  2. 02
    Afternoon
    📍 4.7 km away
  3. 03
    Evening
    📍 6.4 km away

Collect this place

Turn places you discover into stamps in your Secret Passport.

Open Secret Passport →

Keep exploring · New Delhi

Experiences nearby · New Delhi

Powered by Viator

See more on Viator.com

Secret World Hidden places, real stories — plan your trip
Get the app