🎄 Win a month in Italy for two — €10,000 · The Secret Italy Prize GO →
Menara Jam Izmir — İzmir Saat Kulesi
← Back
Liyane 📍 İzmir Saat Kulesi, Turkey 180 views

Menara Jam Izmir

Dianggep minangka jantung kutha Izmir, Turki, menara jam ing alun-alun Konak iki minangka titik patemon kanggo warga lokal lan minangka atraksi sing disenengi para turis. Menara jam iki dirancang dening arsitek Prancis Raymond Charles Père ing taun 1901, sanajan jam kasebut minan...

Photo · Monia S.

Menara Jam Izmir — İzmir Saat Kulesi, Turkey.

Location
İzmir Saat Kulesi
Type
Liyane
Opening hours
Weather now
↗ Directions

About Menara Jam Izmir

Menara Jam Izmir - İzmir Saat Kulesi | Secret World Trip Planner

Dianggep minangka jantung kutha Izmir, Turki, menara jam ing alun-alun Konak iki minangka titik patemon kanggo warga lokal lan minangka atraksi sing disenengi para turis. Menara jam iki dirancang dening arsitek Prancis Raymond Charles Père ing taun 1901, sanajan jam kasebut minangka hadiah saka kaisar Jerman Wilhelm II kanggo mengeti 25 taun munggah tahta Abdülhamid. Kanthi gaya arsitektur Ottoman sing apik, Menara Jam Izmir minangka papan sejarah sing kudu dideleng.

Menara Jam Izmir - İzmir Saat Kulesi | Secret World Trip Planner
✦ Secret World · suggested day

A perfect day in İzmir Saat Kulesi

Start with Menara Jam Izmir, then continue with nearby places selected by Secret World.

  1. 01
    Morning
    Menara Jam Izmir
    📍 İzmir Saat Kulesi
    Start here
  2. 02
    Afternoon
    📍 4.9 km away
  3. 03
    Evening
    📍 13.8 km away

Collect this place

Turn places you discover into stamps in your Secret Passport.

Open Secret Passport →

Keep exploring · İzmir Saat Kulesi

Experiences nearby · İzmir Saat Kulesi

Powered by Viator

See more on Viator.com

Secret World Hidden places, real stories — plan your trip
Get the app