🎄 Win a month in Italy for two — €10,000 · The Secret Italy Prize GO →
Músaem Edvard Grieg — Troldhaugvegen 65
← Back
Ealaín, Amharclanna 📍 Troldhaugvegen 65, Norway 152 views

Músaem Edvard Grieg

Is músaem é Músaem Edvard Grieg atá tiomnaithe don chumadóir cáiliúil Ioruach Edvard Grieg, atá suite ina iar-theach i Troldhaugen, baile timpeall 15 ciliméadar ó lár Bergen.Ba é an teach, a tógadh i 1885, teach samhraidh Grieg agus a bhean chéile Nina, agus tá sé suite i bpáirc...

Photo · Kajol O.

Músaem Edvard Grieg — Troldhaugvegen 65, Norway.

Location
Troldhaugvegen 65
Type
Ealaín, Amharclanna
Opening hours
Weather now
↗ Directions

About Músaem Edvard Grieg

Músaem Edvard Grieg - Troldhaugvegen 65 | Secret World Trip Planner

Is músaem é Músaem Edvard Grieg atá tiomnaithe don chumadóir cáiliúil Ioruach Edvard Grieg, atá suite ina iar-theach i Troldhaugen, baile timpeall 15 ciliméadar ó lár Bergen.Ba é an teach, a tógadh i 1885, teach samhraidh Grieg agus a bhean chéile Nina, agus tá sé suite i bpáirc álainn os cionn an Bergen Fjord. Tá an teach caomhnaithe mar a bhí le linn Grieg, leis na bunfheisteas, pictiúir ar na ballaí agus grianghraif a thaispeánann saol laethúil an chumadóra.Tá bailiúchán mór réada a bhaineann le saol agus saothar Grieg sa mhúsaem, lena n-áirítear lámhscríbhinní ceoil, litreacha, grianghraif agus míreanna pearsanta. Tugann taispeántas buan an mhúsaeim deis do chuairteoirí foghlaim faoi shaol an chumadóra, a chaidreamh le nádúr na hIorua agus a fhoinsí inspioráide.Eagraíonn an músaem ceolchoirmeacha freisin, laistigh den teach-mhúsaem agus lasmuigh sa pháirc. I rith míonna an tsamhraidh, bíonn an-tóir ar na ceolchoirmeacha agus tugann siad deis do chuairteoirí ceol Grieg a chloisteáil á sheinm ag ealaíontóirí a bhfuil cáil idirnáisiúnta orthu in atmaisféar ar leith.Is áit thaitneamhach í an pháirc timpeall ar an músaem tí le siúl agus taitneamh a bhaint as nádúr na hIorua, le radharcanna iontacha ar an fjord agus ar an tuath máguaird. Ba é Grieg féin a chruthaigh an pháirc, agus ba bhreá leis a bheith ag siúl i measc na gcrann agus na gcnoc máguaird chun inspioráid a fháil dá chuid cumadóireachta.Go hachomair, is eispéireas cultúrtha agus nádúrtha uathúil é Músaem Edvard Grieg, a ligeann do chuairteoirí foghlaim faoi shaol agus faoi shaothar duine de na cumadóirí Ioruacha is fearr riamh, tumtha i áilleacht an nádúir máguaird.

Músaem Edvard Grieg - Troldhaugvegen 65 | Secret World Trip Planner
Músaem Edvard Grieg - Troldhaugvegen 65 | Secret World Trip Planner
✦ Secret World · suggested day

A perfect day in Troldhaugvegen 65

Start with Músaem Edvard Grieg, then continue with nearby places selected by Secret World.

  1. 01
    Morning
    Músaem Edvard Grieg
    📍 Troldhaugvegen 65
    Start here
  2. 02
    Afternoon
    📍 8 km away

Collect this place

Turn places you discover into stamps in your Secret Passport.

Open Secret Passport →

Keep exploring · Troldhaugvegen 65

Experiences nearby · Troldhaugvegen 65

Powered by Viator

See more on Viator.com

Secret World Hidden places, real stories — plan your trip
Get the app