🎄 Win a month in Italy for two — €10,000 · The Secret Italy Prize GO →
Muzeum textilu královny Sirikit — Khet Phra Nakhon
← Back
Umění a muzea 📍 Khet Phra Nakhon, Thailand 142 views

Muzeum textilu královny Sirikit

Muzeum textilního umění královny Sirikit je muzeum zaměřené na propagaci a ochranu textilního umění v Thajsku. Nachází se v komplexu Královského paláce v Bangkoku a je pojmenováno po královně-konzortě Sirikit, která je známá svým úsilím o zachování thajské kultury a řemesel.V muz...

Photo · Fabiana R.

Muzeum textilu královny Sirikit — Khet Phra Nakhon, Thailand.

Location
Khet Phra Nakhon
Type
Umění a muzea
Opening hours
Weather now
↗ Directions

Objevte Muzeum textilu královny Sirikit

Muzeum textilu královny Sirikit - Khet Phra Nakhon | Secret World Trip Planner

Muzeum textilního umění královny Sirikit je muzeum zaměřené na propagaci a ochranu textilního umění v Thajsku. Nachází se v komplexu Královského paláce v Bangkoku a je pojmenováno po královně-konzortě Sirikit, která je známá svým úsilím o zachování thajské kultury a řemesel.V muzeu se nachází rozsáhlá sbírka tradičních textilií a krojů z různých oblastí Thajska, ale i textilií z jiných částí světa. Exponáty představují různé jemné textilie, jako je hedvábí, bavlna, brokát a batika, spolu s ručně vyráběnými textilními uměleckými díly.Prostřednictvím stálých a dočasných výstav ilustruje Muzeum textilního umění královny Sirikit historický, kulturní a estetický význam textilního umění. Nabízí hluboké pochopení tradičních tkalcovských technik, jedinečných motivů a vzorů, stejně jako kulturních vlivů a výrobních postupů.Muzeum rovněž nabízí možnost interaktivního vzdělávání, neboť v dílnách a laboratořích si návštěvníci mohou na vlastní kůži vyzkoušet textilní techniky a vytvořit si vlastní artefakty.Muzeum textilu královny Sirikit navíc podporuje textilní vzdělávání a rozvoj dovedností. Spolupracuje s univerzitami, kulturními institucemi a místními řemeslníky, aby podpořilo výzkum, inovace a zachování textilních tradic.Pro milovníky textilního umění je Muzeum textilu královny Sirikit v Bangkoku místem, které rozhodně musíte navštívit. Nabízí hluboký ponor do světa textilního umění a řemeslné výroby s cennou sbírkou oslavující kulturní bohatství Thajska a dokonalost místního textilního řemesla.

Muzeum textilu královny Sirikit - Khet Phra Nakhon | Secret World Trip Planner
Muzeum textilu královny Sirikit - Khet Phra Nakhon | Secret World Trip Planner
✦ Secret World · suggested day

A perfect day in Khet Phra Nakhon

Start with Muzeum textilu královny Sirikit, then continue with nearby places selected by Secret World.

  1. 01
    Morning
    Muzeum textilu královny Sirikit
    📍 Khet Phra Nakhon
    Start here
  2. 02
    Afternoon
    📍 0.1 km away
  3. 03
    Evening
    📍 0.2 km away

Collect this place

Turn places you discover into stamps in your Secret Passport.

Open Secret Passport →

Keep exploring · Khet Phra Nakhon

Experiences nearby · Khet Phra Nakhon

Powered by Viator

See more on Viator.com

Secret World Hidden places, real stories — plan your trip
Get the app