🎄 Win a month in Italy for two — €10,000 · The Secret Italy Prize GO →
Oman — An Nakhur
← Back
Alam Asri 📍 An Nakhur, An Nakhur، Oman 177 views

Oman

Dikenal minangka Grand Canyon Oman, lembah terpencil iki dumunung ing gunung paling dhuwur ing Oman, Jebel Shams (gunung srengenge) ing pagunungan Al Hajar, rong jam saka ibukutha Muscat. Trekking liwat terrain nggronjal iki ngidini pengunjung kanggo nemu sajarah lan ndeleng urip...

Photo · Paula S.

Oman — An Nakhur, An Nakhur، Oman.

Location
An Nakhur
Type
Alam Asri
Opening hours
Weather now
↗ Directions

About Oman

Oman - An Nakhur | Secret World Trip Planner

Dikenal minangka Grand Canyon Oman, lembah terpencil iki dumunung ing gunung paling dhuwur ing Oman, Jebel Shams (gunung srengenge) ing pagunungan Al Hajar, rong jam saka ibukutha Muscat. Trekking liwat terrain nggronjal iki ngidini pengunjung kanggo nemu sajarah lan ndeleng urip tanduran arang banget lan awak banyu dadi biru, mirrors langit ing sawetara dina. Tur mlaku-mlaku ing Oman karo Butterfield & Robinson menehi pilihan kanggo lelungan menyang pinggir pinggir, piknik utawa nglangi, lan njelajah desa bersejarah Akhar. "Dina kita ing Wadi Nakhar minangka puncak perjalanan Oman Walking. Nawakake pemandangan sing nggumunake ing pinggir jurang, utawa pendakian ing jero lembah ing ngendi vegetasi langka, formasi watu, lan banyu sing apik banget, "ujare Nathan Lane, manajer wilayah Oman, Butterfield & Robinson. "Ing pinggir njaba, ana titik akses sing sempit sing tumuju menyang Balkon Walk - pinggiran sing ambane 50 kaki, mapan ing tengah jurang, mlaku watara telung mil lan tumuju menyang desa sing ditinggalake."

Oman - An Nakhur | Secret World Trip Planner
✦ Secret World · suggested day

A perfect day in An Nakhur

Start with Oman, then continue with nearby places selected by Secret World.

  1. 01
    Morning
    Oman
    📍 An Nakhur
    Start here
  2. 02
    Afternoon
    📍 0 km away

Collect this place

Turn places you discover into stamps in your Secret Passport.

Open Secret Passport →

Keep exploring · An Nakhur

Experiences nearby · An Nakhur

Powered by Viator

See more on Viator.com

Secret World Hidden places, real stories — plan your trip
Get the app