🎄 Win a month in Italy for two — €10,000 · The Secret Italy Prize GO →
Palau de Topkapi — Cankurtaran Mh.
← Back
Palaus, Castells 📍 Cankurtaran Mh., Turkey 172 views

Palau de Topkapi

El palau de Topkapi és una de les atraccions més emblemàtiques d'Istanbul i representa el cor i el centre de poder de l'Imperi Otomà durant diversos segles. Aquest majestuós palau, situat a la península històrica de Sultanahmet, ofereix una immersió en el luxe i la grandesa de l'...

Photo · Nora W.

Palau de Topkapi — Cankurtaran Mh., Turkey.

Location
Cankurtaran Mh.
Type
Palaus, Castells
Opening hours
Weather now
↗ Directions

About Palau de Topkapi

Palau de Topkapi - Cankurtaran Mh. | Secret World Trip Planner

El palau de Topkapi és una de les atraccions més emblemàtiques d'Istanbul i representa el cor i el centre de poder de l'Imperi Otomà durant diversos segles. Aquest majestuós palau, situat a la península històrica de Sultanahmet, ofereix una immersió en el luxe i la grandesa de l'època otomana.Construït al segle XV per ordre del sultà Mehmed II, el palau de Topkapi va ser la residència principal dels sultans otomans durant més de 400 anys. Ocupa una gran extensió i comprèn una sèrie de patis, jardins, pavellons i sales, que donen testimoni de la riquesa i elegància de la vida cortesana de l'època.Una de les principals atraccions del palau és la Sala del Tresor, que acull una gran col·lecció de joies, artefactes preciosos i tresors que van pertànyer a la família reial otomana. Entre les peces més famoses hi ha el Sultan Diamond, un dels diamants més grans del món, i el Topkapi Sultan, un extraordinari ganivet engastat amb pedres precioses.Una altra zona destacada del palau és el Pavelló de Porcellana, que acull una gran col·lecció de porcellanes xineses i otomanes, que inclou peces rares i úniques. La bellesa i la delicadesa d'aquestes porcellanes són testimoni del refinat gust artístic de l'època.El palau també ofereix magnífiques vistes al Bòsfor i al mar de Màrmara des dels seus jardins i terrasses. Passejar pels seus patis arbrats i els seus jardins ben cuidats us permetrà submergir-vos en la tranquil·litat i la bellesa del lloc.Una altra atracció obligada del palau de Topkapi és la cambra de l'Harem, una secció separada del palau que estava reservada per a les dames de la cort, incloses les dones del soldà i les seves famílies. Aquesta part del palau és un autèntic tresor de bellesa, amb esplèndides sales, fonts i patis interiors que representen la intimitat i l'elegància de la vida dins de l'harem.A més, el palau de Topkapi és un important museu que acull una gran col·lecció de manuscrits otomans, armes, roba històrica i objectes d'art. Explorar les diferents seccions del palau et permetrà submergir-te en la història i la cultura de l'Imperi Otomà.Quan visiteu el palau de Topkapi, també podreu admirar l'arquitectura tradicional otomana, amb les seves façanes ornamentades, detalls de fusta tallada i colors vius. Aquest magnífic exemple d'arquitectura palatina otomana et farà sentir com si haguessis retrocedit en el temps.

Palau de Topkapi - Cankurtaran Mh. | Secret World Trip Planner
Palau de Topkapi - Cankurtaran Mh. | Secret World Trip Planner
✦ Secret World · suggested day

A perfect day in Cankurtaran Mh.

Start with Palau de Topkapi, then continue with nearby places selected by Secret World.

  1. 01
    Morning
    Palau de Topkapi
    📍 Cankurtaran Mh.
    Start here
  2. 02
    Afternoon
    📍 0 km away
  3. 03
    Evening
    📍 0.6 km away

Collect this place

Turn places you discover into stamps in your Secret Passport.

Open Secret Passport →

Keep exploring · Cankurtaran Mh.

Experiences nearby · Cankurtaran Mh.

Powered by Viator

See more on Viator.com

Secret World Hidden places, real stories — plan your trip
Get the app