🎄 Win a month in Italy for two — €10,000 · The Secret Italy Prize GO →
Patung Memorial Chang lan Eng — Distretto di Mueang Samut Songkhram
← Back
Liyane 📍 Distretto di Mueang Samut Songkhram, Thailand 292 views

Patung Memorial Chang lan Eng

Patung-patung kasebut diadegake kanggo ngeling-eling Chang-Eng, kembar siam sing nggawe Thailand misuwur ing saindenging jagad.Monumen Chang-Eng Conjoined Twins mengeti uripe kembar siam sing misuwur, Chang lan Eng, sing nggawa kesuwur ing Thailand. Patung-patung sedulur-sedulur...

Photo · Jenny L.

Patung Memorial Chang lan Eng — Distretto di Mueang Samut Songkhram, Thailand.

Location
Distretto di Mueang Samut Songkhram
Type
Liyane
Opening hours
Weather now
↗ Directions

About Patung Memorial Chang lan Eng

Patung Memorial Chang lan Eng - Distretto di Mueang Samut Songkhram | Secret World Trip Planner

Patung-patung kasebut diadegake kanggo ngeling-eling Chang-Eng, kembar siam sing nggawe Thailand misuwur ing saindenging jagad.Monumen Chang-Eng Conjoined Twins mengeti uripe kembar siam sing misuwur, Chang lan Eng, sing nggawa kesuwur ing Thailand. Patung-patung sedulur-sedulur ngadeg ing tengah plot gedhe, diubengi wit-witan lan kembang. Kolam sing cedhak menehi monumèn suasana sing nyenengake.Siji kamar nampilake biografi Chang lan Eng, wong asli Samut Songkhram. Lair ing taun 1811, kembar kasebut ketemu karo pedagang Amerika sing nggawa dheweke menyang Amerika Serikat, ing ngendi dheweke disambut dening para penonton sing seneng banget. Dheweke tilar donya nalika umure 63 taun, amarga kewarganegaraan, Siam, sinonim karo kahanane. Salajengipun, kamar punika gadhah area khusus kanggo museum prau.

Patung Memorial Chang lan Eng - Distretto di Mueang Samut Songkhram | Secret World Trip Planner
✦ Secret World · suggested day

A perfect day in Distretto di Mueang Samut Songkhram

Start with Patung Memorial Chang lan Eng, then continue with nearby places selected by Secret World.

  1. 01
    Morning
    Patung Memorial Chang lan Eng
    📍 Distretto di Mueang Samut Songkhram
    Start here
  2. 02
    Afternoon
    📍 18.5 km away

Collect this place

Turn places you discover into stamps in your Secret Passport.

Open Secret Passport →

Keep exploring · Distretto di Mueang Samut Songkhram

Experiences nearby · Distretto di Mueang Samut Songkhram

Powered by Viator

See more on Viator.com

Secret World Hidden places, real stories — plan your trip
Get the app