🎄 Win a month in Italy for two — €10,000 · The Secret Italy Prize GO →
Prielom Vyros — Vyros Gorge
← Back
Turistika 📍 Vyros Gorge, Greece 114 views

Prielom Vyros

Prielom Vyros je úžasný prírodný zázrak, ktorý sa nachádza v regióne Peloponéz na juhu Grécka, konkrétne v oblasti Mani. Roklina ponúka výnimočnú krajinu, ktorá sa vyznačuje dramatickými útesmi, bujnou vegetáciou a riekou, ktorá sa hadí kaňonom a vytvára zložitý systém vodopádov...

Photo · Ranita M.

Prielom Vyros — Vyros Gorge, Greece.

Location
Vyros Gorge
Type
Turistika
Opening hours
Weather now
↗ Directions

Objavte Prielom Vyros

Prielom Vyros - Vyros Gorge | Secret World Trip Planner

Prielom Vyros je úžasný prírodný zázrak, ktorý sa nachádza v regióne Peloponéz na juhu Grécka, konkrétne v oblasti Mani. Roklina ponúka výnimočnú krajinu, ktorá sa vyznačuje dramatickými útesmi, bujnou vegetáciou a riekou, ktorá sa hadí kaňonom a vytvára zložitý systém vodopádov a prírodných bazénov. Tento skvost je rajom pre milovníkov prírody, turistov a dobrodruhov, ktorí hľadajú malebné a trochu náročné zážitky v prírode.Roklinu vytvára rieka Vyros, ktorá pramení v pohorí Taygetos, jednom z najvyšších na Peloponéze. Rieka vyhĺbila kaňon v priebehu tisícročí a vytvorila tak úchvatnú krajinu, ktorú vidíme dnes. Na trase sa stretnete s rôznorodou flórou a faunou, čo z nej robí nádherné miesto pre milovníkov pozorovania vtákov a botaniky. Divoké byliny, oleandre a platany sú len niektoré z rozmanitých rastlín, s ktorými sa stretnete.Oblasť križuje niekoľko turistických trás, ktoré sú vhodné pre rôzne úrovne znalostí. Niektoré chodníky vedú k skrytým kaplnkám a kláštorom, ktoré prírodnú krásu rokliny dopĺňajú o kultúrny prvok. Medzi nimi je aj kláštor Sotiros, ktorý je zabudovaný do skalných útesov a ponúka panoramatický výhľad na roklinu pod sebou.Či už máte záujem o jednodňovú alebo viacdňovú túru, roklina Vyros ponúka rôzne možnosti. Trasy sú vo všeobecnosti dobre značené, ale najatie miestneho sprievodcu môže obohatiť váš zážitok o historické súvislosti a identifikáciu miestnych druhov rastlín a živočíchov.Vďaka svojej odľahlej polohe zostáva roklina Vyros relatívne nedotknutá a ponúka pokojný únik z turisticky vyhľadávanejších miest. Ak ju navštívite na jar alebo začiatkom leta, čaká vás veľkolepá prehliadka divokých kvetov. Na jeseň sa lístie sfarbí do rôznych teplých odtieňov, ktoré poskytujú odlišný, ale rovnako ohromujúci zážitok.Celkovo ponúka roklina Vyros vynikajúcu príležitosť pre tých, ktorí chcú spoznať prírodné krásy Grécka a zároveň sa ponoriť do jeho bohatej kultúrnej histórie. Vďaka náročným chodníkom a úchvatným výhľadom ju musí navštíviť každý, kto oceňuje skvelú prírodu.

Prielom Vyros - Vyros Gorge | Secret World Trip Planner
Prielom Vyros - Vyros Gorge | Secret World Trip Planner
✦ Secret World · suggested day

A perfect day in Vyros Gorge

Start with Prielom Vyros, then continue with nearby places selected by Secret World.

  1. 01
    Morning
    Prielom Vyros
    📍 Vyros Gorge
    Start here
  2. 02
    Afternoon
    📍 3.9 km away
  3. 03
    Evening
    📍 7.3 km away

Collect this place

Turn places you discover into stamps in your Secret Passport.

Open Secret Passport →

Keep exploring · Vyros Gorge

Experiences nearby · Vyros Gorge

Powered by Viator

See more on Viator.com

Secret World Hidden places, real stories — plan your trip
Get the app