🎄 Win a month in Italy for two — €10,000 · The Secret Italy Prize GO →
Puglia: Santa Maria de Finibus Terrae — Santa Maria di Leuca
← Back
Erlijio Lekuak 📍 Santa Maria di Leuca, Italy 173 views

Puglia: Santa Maria de Finibus Terrae

Gisa izena bera dio, santutegia Santa Maria de Finibus Terrae Santa Maria Di Leuca da azken offshoot Salento, on muino non Ionian Itsasoko eta Adriatiko Itsasoan betetzen. Lehenengo eliza eraiki zen, egunsentian Kristautasuna, hondakinen gainean tenplu jentil bat eskainia Minerva...

Puglia: Santa Maria de Finibus Terrae — Santa Maria di Leuca, Italy.

Location
Santa Maria di Leuca
Type
Erlijio Lekuak
Opening hours
Weather now
↗ Directions

About Puglia: Santa Maria de Finibus Terrae

Puglia: Santa Maria de Finibus Terrae - Santa Maria di Leuca | Secret World Trip Planner

Gisa izena bera dio, santutegia Santa Maria de Finibus Terrae Santa Maria Di Leuca da azken offshoot Salento, on muino non Ionian Itsasoko eta Adriatiko Itsasoan betetzen. Lehenengo eliza eraiki zen, egunsentian Kristautasuna, hondakinen gainean tenplu jentil bat eskainia Minerva jainkosa. Hemen arabera, tradizio bat, San Pedro litzateke lehorreratu dute hemen, iritsi batetik Palestrina. Igarotzea Apostoluaren ospatzen da handia, zutabe Korintiar eraiki 1694 plazan santutegia. Ondorioz, bere kokapen geografikoa dela eta, santutegia zen gaia etengabeko suntsiketa eta lapurretak, Turkiarren eta Saracens. Egungo eraikina da, seigarren eta eraiki zen XVIII. mendean. Tik 7 urria 1990 santutegia gisa hautatua izan zen txikiak basilika.

Puglia: Santa Maria de Finibus Terrae - Santa Maria di Leuca | Secret World Trip Planner
Puglia: Santa Maria de Finibus Terrae - Santa Maria di Leuca | Secret World Trip Planner
✦ Secret World · suggested day

A perfect day in Santa Maria di Leuca

Start with Puglia: Santa Maria de Finibus Terrae, then continue with nearby places selected by Secret World.

  1. 01
    Morning
    Puglia: Santa Maria de Finibus Terrae
    📍 Santa Maria di Leuca
    Start here
  2. 02
    Afternoon
    📍 13.2 km away
  3. 03
    Evening
    📍 16.5 km away

Collect this place

Turn places you discover into stamps in your Secret Passport.

Open Secret Passport →

Keep exploring · Santa Maria di Leuca

Experiences nearby · Santa Maria di Leuca

Powered by Viator

See more on Viator.com

Secret World @php $__al = $lang ?? app()->getLocale(); @endphp @if($__al === 'ko')숨겨진 명소, 진짜 이야기 — 여행을 계획하세요 @elseif($__al === 'ja')隠れた名所とリアルな物語 — 旅を計画しよう @elseHidden places, real stories — plan your trip@endif
@if($__al === 'ko')무료 앱 시작하기@elseif($__al === 'ja')無料アプリを入手@else Get the app @endif