🎄 Win a month in Italy for two — €10,000 · The Secret Italy Prize GO →
Qendra E Shkencës dhe Artit Kulturor Suzhou — Suzhou Shi
← Back
Art, Teatrot 📍 Suzhou Shi, 215000 340 views

Qendra E Shkencës dhe Artit Kulturor Suzhou

Qendra E Shkencës dhe Artit Kulturor është vendosur në Skenarin E Galerisë kulturore të ujit pranë Liqenit Jinxhi në Parkun Industrial Të Suzhou. Ai mbulon një zonë të përgjithshme prej 138 mijë metra katrorë, nga të cilat zona e ndërtimit është rreth 150 metra katrorë. Ndërtuar...

Qendra E Shkencës dhe Artit Kulturor Suzhou — Suzhou Shi, 215000.

Location
Suzhou Shi
Type
Art, Teatrot
Opening hours
Weather now
↗ Directions

About Qendra E Shkencës dhe Artit Kulturor Suzhou

Qendra E Shkencës dhe Artit Kulturor Suzhou - Suzhou Shi | Secret World Trip Planner

Qendra E Shkencës dhe Artit Kulturor është vendosur në Skenarin E Galerisë kulturore të ujit pranë Liqenit Jinxhi në Parkun Industrial Të Suzhou. Ai mbulon një zonë të përgjithshme prej 138 mijë metra katrorë, nga të cilat zona e ndërtimit është rreth 150 metra katrorë. Ndërtuar pranë ujit, disa ndërtesa të tij shtrihen në liqen. Ndërtesa e qendrës është projektuar nga arkitekti Me famë botërore Pol Andreu. Filozofia kryesore e dizenjimit është "një perlë, një mur dhe një kopsht". Tre elementët tradicionalë pasqyrojnë konceptimin e estetikës arkitektonike të Qendrës Së Shkencës Dhe Arteve Kulturore Të Suzhou. Ajo konsiderohet si piketë e zhvillimit të kulturës dhe arteve të qytetit. Kjo është platforma e shkëmbimit ndërkombëtar të kulturës dhe baza e rëndësishme e industrisë së novacioneve kulturore të qytetit.

✦ Secret World · suggested day

A perfect day in Suzhou Shi

Start with Qendra E Shkencës dhe Artit Kulturor Suzhou, then continue with nearby places selected by Secret World.

  1. 01
    Morning
    Qendra E Shkencës dhe Artit Kulturor Suzhou
    📍 Suzhou Shi
    Start here
  2. 02
    Afternoon
    📍 6.2 km away
  3. 03
    Evening
    📍 6.6 km away

Collect this place

Turn places you discover into stamps in your Secret Passport.

Open Secret Passport →

Keep exploring · Suzhou Shi

Experiences nearby · Suzhou Shi

Powered by Viator

See more on Viator.com

Secret World Hidden places, real stories — plan your trip
Get the app