🎄 Win a month in Italy for two — €10,000 · The Secret Italy Prize GO →
Sulejmanova mešita — Prof. Sıddık Sami Onar Cd. No:1
← Back
Náboženské miesta 📍 Prof. Sıddık Sami Onar Cd. No:1, Turkey 313 views

Sulejmanova mešita

Mešita Süleymaniye, ktorá sa nachádza v istanbulskej štvrti Fatih, je jednou z najpôsobivejších a najvýznamnejších atrakcií mesta. Táto majestátna mešita, známa aj ako mešita Sulejmana Nádherného, je symbolom osmanskej architektúry a patrí k majstrovským dielam architekta Mimara...

Photo · Erika B.

Sulejmanova mešita — Prof. Sıddık Sami Onar Cd. No:1, Turkey.

Location
Prof. Sıddık Sami Onar Cd. No:1
Type
Náboženské miesta
Opening hours
Weather now
↗ Directions

Objavte Sulejmanova mešita

Sulejmanova mešita - Prof. Sıddık Sami Onar Cd. No:1 | Secret World Trip Planner

Mešita Süleymaniye, ktorá sa nachádza v istanbulskej štvrti Fatih, je jednou z najpôsobivejších a najvýznamnejších atrakcií mesta. Táto majestátna mešita, známa aj ako mešita Sulejmana Nádherného, je symbolom osmanskej architektúry a patrí k majstrovským dielam architekta Mimara Sinana.Stavba mešity Süleymaniye bola dokončená v roku 1557, počas vlády osmanského sultána Sulejmana Nádherného. Jej dominantná poloha na kopci Terapia ponúka nádherný výhľad na mesto a Bospor.Mešita má veľkolepú architektonickú štruktúru s impozantnými kupolami, stúpajúcimi minaretmi a veľkým nádvorím. Interiér je vyzdobený nádhernými mozaikami, freskami a keramickými dlaždicami, ktoré predstavujú umeleckú estetiku osmanskej éry.Mešita Süleymaniye nie je len miestom bohoslužieb, ale aj komplexom, v ktorom sa nachádza niekoľko doplnkových stavieb. V rámci komplexu sa nachádza knižnica, náboženská škola, vývarovňa a nemocnica. Táto kombinácia náboženských, vzdelávacích a sociálnych prvkov odráža inkluzívnu víziu islamu a význam komunity v osmanskom kontexte.Mešita je otvorená pre návštevníkov, ktorí si môžu prezrieť jej nádherný interiér a obdivovať krásu architektonických a umeleckých prvkov. Panoramatický výhľad z terasy mešity ponúka aj jedinečnú príležitosť obdivovať mesto Istanbul a jeho panorámu.Mešita Süleymaniye je významnou kultúrnou a historickou pamiatkou Istanbulu. Okrem svojej architektonickej krásy sa považuje aj za symbol moci, vznešenosti a náboženskej oddanosti Osmanskej ríše.Návštevníkom, ktorí chcú spoznať historické a kultúrne dedičstvo Istanbulu, ponúka návšteva mešity Süleymaniye jedinečný a fascinujúci zážitok. Je to miesto, ktoré stelesňuje veľkoleposť osmanskej architektúry a bohatstvo istanbulskej náboženskej tradície.

Sulejmanova mešita - Prof. Sıddık Sami Onar Cd. No:1 | Secret World Trip Planner
Sulejmanova mešita - Prof. Sıddık Sami Onar Cd. No:1 | Secret World Trip Planner
Sulejmanova mešita - Prof. Sıddık Sami Onar Cd. No:1 | Secret World Trip Planner
✦ Secret World · suggested day

A perfect day in Prof. Sıddık Sami Onar Cd. No:1

Start with Sulejmanova mešita, then continue with nearby places selected by Secret World.

  1. 01
    Morning
    Sulejmanova mešita
    📍 Prof. Sıddık Sami Onar Cd. No:1
    Start here
  2. 02
    Afternoon
    📍 0.7 km away
  3. 03
    Evening
    📍 1.4 km away

Collect this place

Turn places you discover into stamps in your Secret Passport.

Open Secret Passport →

Keep exploring · Prof. Sıddık Sami Onar Cd. No:1

Experiences nearby · Prof. Sıddık Sami Onar Cd. No:1

Powered by Viator

See more on Viator.com

Secret World Hidden places, real stories — plan your trip
Get the app