🎄 Win a month in Italy for two — €10,000 · The Secret Italy Prize GO →
Tarte Tropézienne — Saint-Tropez
← Back
Helyi ételek 📍 Saint-Tropez, France 115 views

Tarte Tropézienne

A Tarte Tropézienne egy hagyományos Saint-Tropez-i sütemény, amelynek lenyűgöző története és nagy népszerűsége van. Íme néhány információ és anekdota a Tarte Tropézienne-ről:A Tarte Tropézienne-t az 1950-es években Alexandre Micka lengyel cukrászmester alkotta meg. Miután a II. v...

Photo · Ronda J.

Tarte Tropézienne — Saint-Tropez, France.

Location
Saint-Tropez
Type
Helyi ételek
Opening hours
Weather now
↗ Directions

Fedezd fel Tarte Tropézienne

Tarte Tropézienne - Saint-Tropez | Secret World Trip Planner

A Tarte Tropézienne egy hagyományos Saint-Tropez-i sütemény, amelynek lenyűgöző története és nagy népszerűsége van. Íme néhány információ és anekdota a Tarte Tropézienne-ről:A Tarte Tropézienne-t az 1950-es években Alexandre Micka lengyel cukrászmester alkotta meg. Miután a II. világháború alatt elhagyta Lengyelországot, Micka Saint-Tropez-ban telepedett le, és cukrászdát nyitott. Ebben a cukrászdában született meg a Tarte Tropézienne eredeti receptje.A Tarte Tropézienne eredeti receptje Alexandre Micka családjának jól őrzött titka. A sütemény egy puha, édes tésztaalapból áll, amelyet vízszintesen kettévágnak, és narancsvirággal ízesített pudinggal töltenek meg. A felületet porcukorral hintik meg.A "Tarte Tropézienne" elnevezés eredete érdekes. Amikor Alexandre Micka megalkotta ezt a süteményt, úgy döntött, hogy "La Tarte de Saint-Tropez"-nek nevezi el, de Brigitte Bardot, az 1960-as évek híres francia színésznője javasolta a "Tarte Tropézienne" elnevezést. Bardot az "Erőszakos nyár" című film forgatásán tartózkodott Saint-Tropez-ban, és lenyűgözte a torta. Mivel a "Tarte de Saint-Tropez" név kissé elcsépeltnek tűnt, Bardot azt javasolta, hogy nevezzük "Tarte Tropézienne"-nek, és így a név elterjedt és meghonosodott.A Tarte Tropézienne népszerűségét a Brigitte Bardot-hoz és a sütemény iránti szeretetéhez fűződő kapcsolatának köszönheti. Hamarosan Saint-Tropez egyik ikonjává vált, és az eredeti recept generációkon keresztül öröklődött. Ma Saint-Tropez-ban és azon kívül is számos étterem kínálja a Tarte Tropézienne-t az étlapján.A Tarte Tropézienne klasszikus nyári desszert lett, amelyet finomsága és kifinomult íze miatt szeretnek. Tökéletes desszert egy kávészünet alatt vagy étkezés utáni desszertként. Lágy textúrája, illatos krémje és porcukorral való meghintése ellenállhatatlanná teszi.A Tarte Tropézienne Saint-Tropez szimbólumává vált, amely a bájos tengerparti üdülőhely eleganciájával és bájával társul. Ez egy olyan desszert, amelyet nem szabad kihagyni egy Saint-Tropez-i látogatás során, egy igazi csemege, amely a város kulináris hagyományait ünnepli.

Tarte Tropézienne - Saint-Tropez | Secret World Trip Planner
✦ Secret World · suggested day

A perfect day in Saint-Tropez

Start with Tarte Tropézienne, then continue with nearby places selected by Secret World.

  1. 01
    Morning
    Tarte Tropézienne
    📍 Saint-Tropez
    Start here
  2. 02
    Afternoon
    📍 0 km away
  3. 03
    Evening
    📍 5.2 km away

Collect this place

Turn places you discover into stamps in your Secret Passport.

Open Secret Passport →

Keep exploring · Saint-Tropez

Experiences nearby · Saint-Tropez

Powered by Viator

See more on Viator.com

Secret World Hidden places, real stories — plan your trip
Get the app