🎄 Win a month in Italy for two — €10,000 · The Secret Italy Prize GO →
Tollymoreko baso parkea — Bryansford Rd
← Back
Lorategiak, Parkeak 📍 Bryansford Rd, United Kingdom 140 views

Tollymoreko baso parkea

Tollymore Forest Park kontserbazio-eremu bat da, Belfast-etik, Ipar Irlandatik, ordubete ingurura. Parkeak 600 hektareatik gorako azalera du eta paisaia natural ugari ditu, basoak, mendiak, errekak eta aintzirak barne.Tollymore Forest Park 1955ean ireki zen publikoarentzat eta Ip...

Photo · Ramona K.

Tollymoreko baso parkea — Bryansford Rd, United Kingdom.

Location
Bryansford Rd
Type
Lorategiak, Parkeak
Opening hours
Weather now
↗ Directions

About Tollymoreko baso parkea

Tollymoreko baso parkea - Bryansford Rd | Secret World Trip Planner

Tollymore Forest Park kontserbazio-eremu bat da, Belfast-etik, Ipar Irlandatik, ordubete ingurura. Parkeak 600 hektareatik gorako azalera du eta paisaia natural ugari ditu, basoak, mendiak, errekak eta aintzirak barne.Tollymore Forest Park 1955ean ireki zen publikoarentzat eta Ipar Irlandako lehen parke nazionala izan zen. Parkeak kanpoko jarduera ugari eskaintzen ditu, hala nola, mendi-ibiliak, eskalada, mendiko bizikleta eta hegaztiak behatzea.Tollymore Forest Park 'Game of Thrones' telesail ezagunaren filmatzeko leku gisa erabili zen. Nabarmentzekoa, Westeroseko Baso Debekatuan gertatzen diren eszena asko parkean filmatu ziren.Esaterako, Shimna ibaiko bidea lehen denboraldiko lehen ataleko eszenak leku gisa erabili ziren, non Ned Stark eta bere haurrentzako pertsonaiek otso kume erraldoi bat aurkitzen duten. Gainera, North Woodland eremuan gertatzen diren serieko eszena asko Tollymore Forest Park-en filmatu ziren, Jon Snow eta Tyrion Lannister Night's Watch-ekin topo egiten duten eszena barne.Tollymore Forest Park Ipar Irlandako 'Game of Thrones' filmatzeko leku askotako bat besterik ez da. Serieak eskualdeko turismoa sustatzen eta Ipar Irlandako paisaiak eta kultura munduan ezagutarazten lagundu du. Hori dela eta, Tollymore Forest Parkera joaten diren bisitari askok 'Game of Thrones' filmaren filmatze-lekuak bilatzen dituzte eta argazkiak ateratzen dituzte euren esperientzia gogoratzeko.Tollymore Forest Parkeko erakargarrien artean Shimna ibaia daude, parkea zeharkatzen duena eta ur-jauzi eta igerileku natural ugari eskaintzen dituena, eta "Devil's Arch" ospetsua, ibaitik gertu dagoen basaltozko zubi naturala.Parkean, gainera, flora eta fauna espezie ugari daude, besteak beste, orein gorria, azeria, hontza eta okil berdea. Tollymore Forest Park Ipar Irlandako natura eta biodibertsitatea kontserbatzeko eta bisitariei bertako naturaren eta kulturaren benetako esperientzia eskaintzeko helburuarekin diseinatu zen.

Tollymoreko baso parkea - Bryansford Rd | Secret World Trip Planner
Tollymoreko baso parkea - Bryansford Rd | Secret World Trip Planner
Tollymoreko baso parkea - Bryansford Rd | Secret World Trip Planner

Experiences nearby · Bryansford Rd

Powered by Viator

See more on Viator.com

Secret World Hidden places, real stories — plan your trip
Get the app