🎄 Win a month in Italy for two — €10,000 · The Secret Italy Prize GO →
Wat Phra Kaew — Khet Phra Nakhon
← Back
Vjerska mjesta 📍 Khet Phra Nakhon, Thailand 164 views

Wat Phra Kaew

Wat Phra Kaew, poznat i kao Hram smaragdnog Bude, jedan je od najvažnijih i najsvetijih hramova u Tajlandu. Nalazi se u kompleksu Grand Palace u Bangkoku.Hram je poznat po tome što se u njemu nalazi sveta slika Smaragdnog Bude, kip Bude izrezbaren iz jednog bloka žada. Smatra se...

Photo · Maria M.

Wat Phra Kaew — Khet Phra Nakhon, Thailand.

Location
Khet Phra Nakhon
Type
Vjerska mjesta
Opening hours
Weather now
↗ Directions

About Wat Phra Kaew

Wat Phra Kaew - Khet Phra Nakhon | Secret World Trip Planner

Wat Phra Kaew, poznat i kao Hram smaragdnog Bude, jedan je od najvažnijih i najsvetijih hramova u Tajlandu. Nalazi se u kompleksu Grand Palace u Bangkoku.Hram je poznat po tome što se u njemu nalazi sveta slika Smaragdnog Bude, kip Bude izrezbaren iz jednog bloka žada. Smatra se da je kip od velike vjerske i kulturne važnosti za tajlandski narod. Tijekom godine kip je odjeven u odjeću koja se mijenja prema godišnjim dobima.Wat Phra Kaew okružen je brojnim zgradama, galerijama i dvorištima koji predstavljaju tradicionalnu tajlandsku arhitekturu i umjetnost. Hramski kompleks karakteriziraju složene rezbarije, pozlate i freske koje prikazuju mitološke scene, povijesne epizode i budistička učenja.Jedan od vrhunaca hrama je kapela svetog zlata, građevina u obliku bačve u kojoj je pohranjen kip smaragdnog Bude. Samo kralj ili njegovi predstavnici mogu pristupiti kapelici kako bi prinosili darove i obavljali potrebne vjerske obrede.Posjetitelji koji ulaze u kompleks hrama moraju nositi odgovarajuću odjeću koja pokriva ramena i noge. Zabranjeno je nošenje cipela unutar bogomolja.Wat Phra Kaew je vrlo popularna i prometna turistička destinacija, stoga je preporučljivo posjetiti ga rano ujutro kako biste izbjegli gužve. Ljepota i svetost hrama čine ga značajnim mjestom za budiste i kulturnom atrakcijom koju morate posjetiti za posjetitelje koji žele istražiti bogatu baštinu Tajlanda.

Wat Phra Kaew - Khet Phra Nakhon | Secret World Trip Planner
Wat Phra Kaew - Khet Phra Nakhon | Secret World Trip Planner
Wat Phra Kaew - Khet Phra Nakhon | Secret World Trip Planner
✦ Secret World · suggested day

A perfect day in Khet Phra Nakhon

Start with Wat Phra Kaew, then continue with nearby places selected by Secret World.

  1. 01
    Morning
    Wat Phra Kaew
    📍 Khet Phra Nakhon
    Start here
  2. 02
    Afternoon
    📍 0.2 km away
  3. 03
    Evening
    📍 0.6 km away

Collect this place

Turn places you discover into stamps in your Secret Passport.

Open Secret Passport →

Keep exploring · Khet Phra Nakhon

Experiences nearby · Khet Phra Nakhon

Powered by Viator

See more on Viator.com

Secret World Hidden places, real stories — plan your trip
Get the app