🎄 Win a month in Italy for two — €10,000 · The Secret Italy Prize GO →
Xu Zhimo Memoriala — River Cam
← Back
Arte, Antzokiak 📍 River Cam, United Kingdom 320 views

Xu Zhimo Memoriala

Xu Zhimo Memoriala Cambridgen (Ingalaterra) dago eta Xu Zhimo, XX. mendeko poeta txinatar ospetsuaren bizitza eta lana oroitzen ditu.Xu Zhimo Txinako literatur eta kultur komunitateko kide nabarmena zen, maitasuna, natura eta munduaren edertasuna bezalako gaiak aztertzen zituzten...

Photo · Kim S.

Xu Zhimo Memoriala — River Cam, United Kingdom.

Location
River Cam
Type
Arte, Antzokiak
Opening hours
Weather now
4°C
↗ Directions

About Xu Zhimo Memoriala

Xu Zhimo Memoriala - River Cam | Secret World Trip Planner

Xu Zhimo Memoriala Cambridgen (Ingalaterra) dago eta Xu Zhimo, XX. mendeko poeta txinatar ospetsuaren bizitza eta lana oroitzen ditu.Xu Zhimo Txinako literatur eta kultur komunitateko kide nabarmena zen, maitasuna, natura eta munduaren edertasuna bezalako gaiak aztertzen zituzten poemengatik ezaguna. 1921ean, Xu Zhimo Cambridgera heldu zen Cambridgeko Unibertsitatean ikasteko, eta han eragin handia izan zuen bertako komunitate akademiko eta kulturalean.Xu Zhimo Memoriala King's College ondoko parkean dago, Cambridgeko unibertsitateetako bat. Egitura dotorea da, Xu Zhimoren poema ospetsuenetako bat daraman harrizko lauzaz osatua, "Cambridgeri bigarren agurra". Poema honek Cambridge hiriarekiko zuen maitasuna eta komunitate akademiko horretan ikasi eta bizi izan zuen esperientzia adierazten du.Xu Zhimo Memoriala Cambridgeko bisitari txinatarrentzat erromesleku bihurtu da. Txinako eta Britainia Handiko kulturaren arteko lotura adierazten du, poesiak eta adierazpen artistikoak tradizio eta kultura ezberdinen arteko zubi gisa duen garrantzia nabarmenduz.Cambridgen Xu Zhimo Memorialaren presentzia hiriaren aberastasun kultural eta intelektualari omenaldia da. Xu Zhimok eta bere poesiak Txinako eta nazioarteko literatur komunitatean izandako eragina ospatzeko modua ere bada.Xu Zhimo Memorialak poesiaren edertasunaz eta kultur elkarrizketaren garrantziaz hausnartzera gonbidatzen ditu bisitariak. Hitzek duten indarra eta literaturak jendea nola elkartu eta munduko hainbat tokiren arteko loturak sor ditzakeen baloratzeko lekua da.

✦ Secret World · suggested day

A perfect day in River Cam

Start with Xu Zhimo Memoriala, then continue with nearby places selected by Secret World.

  1. 01
    Morning
    Xu Zhimo Memoriala
    📍 River Cam
    Start here
  2. 02
    Afternoon
    📍 0.6 km away
  3. 03
    Evening
    📍 0.6 km away

Collect this place

Turn places you discover into stamps in your Secret Passport.

Open Secret Passport →

Keep exploring · River Cam

Experiences nearby · River Cam

Powered by Viator

See more on Viator.com

Secret World Hidden places, real stories — plan your trip
Get the app