🎄 Win a month in Italy for two — €10,000 · The Secret Italy Prize GO →
Φρούριο High Knoll — STHL 1ZZ
← Back
Παλάτια, Βίλες & Κάστρα 📍 STHL 1ZZ, Sant'Elena 173 views

Φρούριο High Knoll

Το οχυρό High Knoll χτίστηκε από τους Βρετανούς γύρω στο 1790 για να προστατεύσει το νησί από πιθανές επιθέσεις Γάλλων, Ισπανών και Ολλανδών. Σήμερα έχει αποκατασταθεί και έχει ανοίξει για το κοινό ως ιστορικός χώρος.Για να επισκεφθείτε το High Knoll Fort, θα πρέπει να φτάσετε στ...

Photo · Amalia L.

Φρούριο High Knoll — STHL 1ZZ, Sant'Elena.

Location
STHL 1ZZ
Type
Παλάτια, Βίλες & Κάστρα
Opening hours
Weather now
↗ Directions

Ανακαλύψτε Φρούριο High Knoll

Φρούριο High Knoll - STHL 1ZZ | Secret World Trip Planner

Το οχυρό High Knoll χτίστηκε από τους Βρετανούς γύρω στο 1790 για να προστατεύσει το νησί από πιθανές επιθέσεις Γάλλων, Ισπανών και Ολλανδών. Σήμερα έχει αποκατασταθεί και έχει ανοίξει για το κοινό ως ιστορικός χώρος.Για να επισκεφθείτε το High Knoll Fort, θα πρέπει να φτάσετε στο λόφο ανατολικά του Jamestown, όπου βρίσκεται η οχύρωση. Ο δρόμος προς το φρούριο είναι απότομος και ελικοειδής, αλλά η πανοραμική θέα του νησιού και του λιμανιού του Jamestown είναι εντυπωσιακή.Στο εσωτερικό του φρουρίου μπορείτε να επισκεφθείτε τα αρχαία δωμάτια, τους διαδρόμους και τις αυλές, καθώς και μια συλλογή όπλων και ιστορικών αντικειμένων. Υπάρχουν επίσης ορισμένα διαδραστικά εκθέματα που αφηγούνται την ιστορία του νησιού και του φρουρίου.Σας συνιστώ να αφιερώσετε τουλάχιστον μία ώρα για μια επίσκεψη στο οχυρό High Knoll, ώστε να έχετε χρόνο να εξερευνήσετε όλα τα δωμάτια και να θαυμάσετε την πανοραμική θέα του νησιού.

Φρούριο High Knoll - STHL 1ZZ | Secret World Trip Planner
Φρούριο High Knoll - STHL 1ZZ | Secret World Trip Planner

Experiences nearby · STHL 1ZZ

Powered by Viator

See more on Viator.com

Secret World Hidden places, real stories — plan your trip
Get the app