🎄 Win a month in Italy for two — €10,000 · The Secret Italy Prize GO →
Χονγκ Κονγκ  — Hong Kong
← Back
Άλλα 📍 Hong Kong, Hong Kong 203 views

Χονγκ Κονγκ

Το Χονγκ Κονγκ είναι μια χερσόνησος, με ένα αρχιπέλαγος των νησιών γύρω από αυτό, έτσι gatting γύρω από τη θάλασσα είναι ένας μούστος. Το Star Ferry, το οποίο μεταφέρει 20 εκατομμύρια αναβάτες σε όλο το λιμάνι της Βικτώριας κάθε χρόνο, έχει περάσει από το 1888 και δεν δείχνει σημ...

Photo · Soraya W.

Χονγκ Κονγκ — Hong Kong.

Location
Hong Kong
Type
Άλλα
Opening hours
Weather now
↗ Directions

Ανακαλύψτε Χονγκ Κονγκ

Χονγκ Κονγκ  - Hong Kong | Secret World Trip Planner

Το Χονγκ Κονγκ είναι μια χερσόνησος, με ένα αρχιπέλαγος των νησιών γύρω από αυτό, έτσι gatting γύρω από τη θάλασσα είναι ένας μούστος. Το Star Ferry, το οποίο μεταφέρει 20 εκατομμύρια αναβάτες σε όλο το λιμάνι της Βικτώριας κάθε χρόνο, έχει περάσει από το 1888 και δεν δείχνει σημάδια εξαφάνισης οποτεδήποτε σύντομα και είναι μία από τις πιο γραφικές βόλτες με βάρκα που έχει να προσφέρει ο κόσμος. Εάν αισθάνεστε σαν να βιώνετε κάτι λίγο διαφορετικό τότε μπορείτε να ναυλώσετε ένα σκάφος παλιοπραγμάτων και να κατευθυνθείτε σε ένα από τα 260 νησιά που αποτελούν την Ειδική Διοικητική Περιοχή του Χονγκ Κονγκ (SAR). Το Peng Chau και το Cheung Chau, που βρίσκονται μεταξύ του νησιού του Χονγκ Κονγκ και του νησιού Lamma, είναι δημοφιλείς επιλογές και ένα από τα σημαντικότερα σημεία της επίσκεψης σε αυτά τα μικρότερα νησιά είναι το φαγητό σε ψαροχώρια, όπου μπορείτε να επιλέξετε το γεύμα σας από τα αλιεύματα της ημέρας.

Χονγκ Κονγκ  - Hong Kong | Secret World Trip Planner
Χονγκ Κονγκ  - Hong Kong | Secret World Trip Planner
✦ Secret World · suggested day

A perfect day in Hong Kong

Start with Χονγκ Κονγκ , then continue with nearby places selected by Secret World.

  1. 01
    Morning
    Χονγκ Κονγκ
    📍 Hong Kong
    Start here
  2. 02
    Afternoon
    📍 0.5 km away
  3. 03
    Evening
    📍 1.1 km away

Collect this place

Turn places you discover into stamps in your Secret Passport.

Open Secret Passport →

Keep exploring · Hong Kong

Experiences nearby · Hong Kong

Powered by Viator

See more on Viator.com

Secret World Hidden places, real stories — plan your trip
Get the app