🎄 Win a month in Italy for two — €10,000 · The Secret Italy Prize GO →
Дзяржбанк — Nizhnij Novgorod
← Back
Палацы, Замкі 📍 Nizhnij Novgorod, Russia 462 views

Дзяржбанк

Дзяржаўны банк, пабудаваны ў 1911-1913 гадах па нагоды 300-годдзя дынастыі Раманавых, уяўляе сабой двухпавярховы будынак з прыгожымі круглымі вежамі, нагадвае казачны замак. Інтэр'ер прыгожа упрыгожаны выдатнымі фрэскамі, а пярэднія пакоі кожнага паверха пакрытыя велізарнымі "чар...

Photo · Lilly B.

Дзяржбанк — Nizhnij Novgorod, Russia.

Location
Nizhnij Novgorod
Type
Палацы, Замкі
Opening hours
Weather now
6°C
↗ Directions

About Дзяржбанк

Дзяржбанк - Nizhnij Novgorod | Secret World Trip Planner

Дзяржаўны банк, пабудаваны ў 1911-1913 гадах па нагоды 300-годдзя дынастыі Раманавых, уяўляе сабой двухпавярховы будынак з прыгожымі круглымі вежамі, нагадвае казачны замак. Інтэр'ер прыгожа упрыгожаны выдатнымі фрэскамі, а пярэднія пакоі кожнага паверха пакрытыя велізарнымі "чароўнымі" люстэркамі, якія, згодна з легендай, выконваюць два жаданні, адно матэрыяльнае, а іншае духоўнае, тых, хто ў ім адлюстроўваецца. Гэты будынак, адкрытае для публікі толькі адзін раз у год (17 мая) , з'яўляецца самым любімым аб'ектам для фатаграфавання наведвальнікаў.Адрас: Вялікая Пакроўская, 26, Ніжні Ноўгарад.

✦ Secret World · suggested day

A perfect day in Nizhnij Novgorod

Start with Дзяржбанк, then continue with nearby places selected by Secret World.

  1. 01
    Morning
    Дзяржбанк
    📍 Nizhnij Novgorod
    Start here
  2. 02
    Afternoon
    📍 4.4 km away

Collect this place

Turn places you discover into stamps in your Secret Passport.

Open Secret Passport →

Keep exploring · Nizhnij Novgorod

Experiences nearby · Nizhnij Novgorod

Powered by Viator

See more on Viator.com

Secret World @php $__al = $lang ?? app()->getLocale(); @endphp @if($__al === 'ko')숨겨진 명소, 진짜 이야기 — 여행을 계획하세요 @elseif($__al === 'ja')隠れた名所とリアルな物語 — 旅を計画しよう @elseHidden places, real stories — plan your trip@endif
@if($__al === 'ko')무료 앱 시작하기@elseif($__al === 'ja')無料アプリを入手@else Get the app @endif