🎄 Win a month in Italy for two — €10,000 · The Secret Italy Prize GO →
Маъбади Лотус — New Delhi
← Back
Ҷойҳои Муқаддас 📍 New Delhi, India 208 views

Маъбади Лотус

Маъбади Лотус яке аз зеботарин ва ҳайратангезтарин ибодатгоҳҳои Деҳлӣ мебошад, ки дар ноҳияи Калкаҷӣ ҷойгир аст. Он дар соли 1986 сохта шуда, яке аз маъруфтарин маъбадҳои Баҳоӣ дар ҷаҳон аст ва бо меъмории беназир ва аҷибаш хос аст.Маъбад ба гули лотуси сафед монанд буда, 27 гулб...

Photo · Giorgia M.

Маъбади Лотус — New Delhi, India.

Location
New Delhi
Type
Ҷойҳои Муқаддас
Opening hours
Weather now
↗ Directions

About Маъбади Лотус

Маъбади Лотус - New Delhi | Secret World Trip Planner

Маъбади Лотус яке аз зеботарин ва ҳайратангезтарин ибодатгоҳҳои Деҳлӣ мебошад, ки дар ноҳияи Калкаҷӣ ҷойгир аст. Он дар соли 1986 сохта шуда, яке аз маъруфтарин маъбадҳои Баҳоӣ дар ҷаҳон аст ва бо меъмории беназир ва аҷибаш хос аст.Маъбад ба гули лотуси сафед монанд буда, 27 гулбарг кушода, нӯҳ дарвозаро ташкил медиҳад. Шакли гули лотос рамзи сулҳ, покӣ ва маърифат, унсурҳои марказии эътиқоди баҳоӣ мебошад. Тарҳрезии ин биноро меъмори Канада Фариборз Саҳба таҳия кардааст, ки барои сохтани маъбад панҷ сол вақт сарф кардааст.Дохили маъбади Лотус як толори калони марказӣ буда, бо нури табиӣ мунаввар мешавад, ки аз тирезаҳои дар болои гумбаз ҷойгиршуда филтр мешавад. Толор метавонад то 2500 нафарро дар бар гирад, ки онҳо метавонанд хомӯш нишаста намоз гузоранд. Деворҳои утоқ бо мармари тозашуда ва сангҳои нимқиматбаҳо оро дода шудаанд, ки фазои дилнишин ва мафтункунанда эҷод мекунанд.Маъбади Лотус барои одамони тамоми динҳо боз аст ва макони сулҳ ва мулоҳиза аст. Меҳмонон даъват карда мешаванд, ки хомӯшона ворид шаванд, ба фарҳангу анъанаҳои маҳаллӣ эҳтиром гузоранд ва дар дохили толор акс нагиранд. Меҳмонон метавонанд аз оромӣ ва оромии маъбад лаззат баранд, дар боғҳои зебои гирду атроф сайр кунанд ва дар чорабиниҳо ва ҷашнҳое, ки ҷомеаи Баҳаӣ ташкил мекунанд, ширкат варзанд.Маъбади Лотус яке аз ҷойҳои зеботарин ва ҳайратангези Деҳлӣ буда, як ҷозибаи сайёҳӣ барои меҳмонони шаҳр маҳсуб мешавад. Зебоии меъмории он, фазои ором ва аҳамияти рӯҳонӣ онро барои дидани ҳар касе, ки ба Деҳлӣ меояд, месозад.

Маъбади Лотус - New Delhi | Secret World Trip Planner
Маъбади Лотус - New Delhi | Secret World Trip Planner
✦ Secret World · suggested day

A perfect day in New Delhi

Start with Маъбади Лотус, then continue with nearby places selected by Secret World.

  1. 01
    Morning
    Маъбади Лотус
    📍 New Delhi
    Start here
  2. 02
    Afternoon
    📍 4.7 km away
  3. 03
    Evening
    📍 6.4 km away

Collect this place

Turn places you discover into stamps in your Secret Passport.

Open Secret Passport →

Keep exploring · New Delhi

Experiences nearby · New Delhi

Powered by Viator

See more on Viator.com

Secret World Hidden places, real stories — plan your trip
Get the app