🎄 Win a month in Italy for two — €10,000 · The Secret Italy Prize GO →
Ольстэрскі музей — Botanic Gardens
← Back
Мастацтва, Тэатры 📍 Botanic Gardens, United Kingdom 245 views

Ольстэрскі музей

Ольстэрскі музей - музей, размешчаны ў батанічным парку Белфаста, Паўночная Ірландыя. Заснаваны ў 1929 годзе музей змяшчае шматлікія калекцыі мастацтва, натуральнай гісторыі і археалогіі, якія ахопліваюць шырокі спектр гістарычных перыядаў і геаграфічных рэгіёнаў.Асабліва важная...

Photo · Gaia M.

Ольстэрскі музей — Botanic Gardens, United Kingdom.

Location
Botanic Gardens
Type
Мастацтва, Тэатры
Opening hours
Weather now
↗ Directions

About Ольстэрскі музей

Ольстэрскі музей - Botanic Gardens | Secret World Trip Planner

Ольстэрскі музей - музей, размешчаны ў батанічным парку Белфаста, Паўночная Ірландыя. Заснаваны ў 1929 годзе музей змяшчае шматлікія калекцыі мастацтва, натуральнай гісторыі і археалогіі, якія ахопліваюць шырокі спектр гістарычных перыядаў і геаграфічных рэгіёнаў.Асабліва важная калекцыя прыродазнаўчай гісторыі Ольстэрскага музея, якая ўключае шырокі спектр відаў раслін і жывёл, некаторыя з якіх надзвычай рэдкія або знаходзяцца пад пагрозай знікнення. Калекцыя мінералаў таксама адна з самых шырокіх у Ірландыі.Мастацкая калекцыя Ольстэрскага музея не менш уражвае: ад антычнасці да сучаснага мастацтва. Калекцыя сучаснага і сучаснага мастацтва, у прыватнасці, нядаўна была пашырана і ўключае ў сябе творы мясцовых і замежных мастакоў.Акрамя таго, у музеі Ольстэра таксама захоўваюцца шматлікія калекцыі гістарычных і археалагічных аб'ектаў, уключаючы зброю, старажытныя манеты і артэфакты, якія адносяцца да бронзавага веку. Адной з самых важных калекцый музея з'яўляецца калекцыя, прысвечаная старажытнай Ірландыі, якая ўключае прадметы, якія датуюцца больш за 9000 гадоў.У музеі таксама праводзяцца розныя часовыя выставы, якія ахопліваюць шырокі спектр прадметаў, ад сучаснага мастацтва да навукі, археалогіі да натуральнай гісторыі.Музей Ольстэра з'яўляецца буйным культурным і адукацыйным цэнтрам, у якім праводзіцца мноства мерапрыемстваў, накіраваных на наведвальнікаў усіх узростаў. Музей працуе круглы год, уваход вольны. Музей таксама мае розныя аб'екты, у тым ліку кафэ, кнігарню і сувенірную краму.Падводзячы вынік, Ольстэрскі музей з'яўляецца культурнай славутасцю Белфаста, якую трэба абавязкова наведаць, з разнастайнымі калекцыямі, якія ахопліваюць шырокі спектр тэм і гістарычных перыядаў. Размяшчэнне ў батанічным парку таксама робіць яго ідэальным месцам для прыемнай прагулкі на свежым паветры.

Ольстэрскі музей - Botanic Gardens | Secret World Trip Planner

Experiences nearby · Botanic Gardens

Powered by Viator

See more on Viator.com

Secret World Hidden places, real stories — plan your trip
Get the app