🎄 Win a month in Italy for two — €10,000 · The Secret Italy Prize GO →
Пирожни тропезен — Saint-Tropez
← Back
Таомҳои Маҳаллӣ 📍 Saint-Tropez, France 494 views

Пирожни тропезен

Tarte Tropézienne як ширинии анъанавии Сент-Тропе мебошад, ки таърихи ҷолиб ва маъруфияти зиёд дорад. Дар ин ҷо баъзе маълумот ва латифа дар бораи Tarte Tropézienne:Tarte Tropézienne дар солҳои 1950 аз ҷониби ошпази қаннодии поляк Александр Мика офарида шудааст. Пас аз тарки Лаҳи...

Photo · Frida H.

Пирожни тропезен — Saint-Tropez, France.

Location
Saint-Tropez
Type
Таомҳои Маҳаллӣ
Opening hours
Weather now
24°C
↗ Directions

About Пирожни тропезен

Пирожни тропезен - Saint-Tropez | Secret World Trip Planner

Tarte Tropézienne як ширинии анъанавии Сент-Тропе мебошад, ки таърихи ҷолиб ва маъруфияти зиёд дорад. Дар ин ҷо баъзе маълумот ва латифа дар бораи Tarte Tropézienne:Tarte Tropézienne дар солҳои 1950 аз ҷониби ошпази қаннодии поляк Александр Мика офарида шудааст. Пас аз тарки Лаҳистон дар давраи Ҷанги Дуюми Ҷаҳонӣ Мика дар Сент-Тропе маскан гирифт ва дӯкони қаннодӣ кушод. Маҳз дар ин дӯкони қаннодӣ рецепти аслии Tarte Tropézienne сохта шудааст.Дорути аслии Tarte Tropézienne сирри хуб нигоҳ доштани оилаи Александр Мика мебошад. Торт аз пояи хамири ширин ва мулоим иборат аст, ки ба таври уфуқӣ ним бурида шуда, бо креми хушбӯй бо гули афлесун пур карда мешавад. Дар болои он бо шакар яхдон чанг карда мешавад.Пайдоиши номи "Tarte Tropézienne" ҷолиб аст. Вақте ки Александр Мика ин тортро эҷод кард, тасмим гирифт, ки онро "La Tarte de Saint-Tropez" номид, аммо маҳз Бриҷит Бардо, ҳунарпешаи машҳури фаронсавӣ дар солҳои 60-ум буд, ки номи "Тарте Тропезиен"-ро пешниҳод кардааст. Бардо барои наворбардории филми "Тобистони хушунат" дар Сен-Тропе буд ва аз торт мафтун шуд. Азбаски номи "Tarte de Saint-Tropez" каме ночиз ба назар мерасид, Бардо пешниҳод кард, ки онро "Tarte Tropézienne" номид ва аз ин рӯ ном паҳн ва муттаҳид шуд.Тарте Тропезиен бо сабаби робитааш бо Бриҷит Бардо ва муҳаббати ӯ ба ин торт маъруфият пайдо кард. Он ба зудӣ нишонаи Сент-Тропе гардид ва рецепти аслӣ ба наслҳо интиқол дода мешавад. Имрӯз, бисёр муассисаҳо дар Сент-Тропе ва берун аз он дар менюи худ Tarte Tropézienne пешниҳод мекунанд.Tarte Tropézienne як ширинии классикии тобистона шудааст, ки онро бо нозукӣ ва маззаи тозааш дӯст медоштанд. Ин як ширинии комилест, ки ҳангоми қаҳва-брейк ё ҳамчун шириниҳо пас аз хӯрок лаззат бурдан мумкин аст. Мазмуни мулоими он, қаймоқи хушбӯй ва ғубори шакар яхдон онро тоқатнопазир мегардонад.Тарте Тропезиен ба рамзи Сен-Тропе табдил ёфтааст, ки бо зебоӣ ва дилрабоии ин осоишгоҳи зебои соҳили баҳр алоқаманд аст. Ин як шириние аст, ки ҳангоми боздид аз Сент-Тропе, тӯҳфаи воқеие, ки анъанаи ошпазии шаҳрро таҷлил мекунад, набояд аз даст дод.

Пирожни тропезен - Saint-Tropez | Secret World Trip Planner
✦ Secret World · suggested day

A perfect day in Saint-Tropez

Start with Пирожни тропезен, then continue with nearby places selected by Secret World.

  1. 01
    Morning
    Пирожни тропезен
    📍 Saint-Tropez
    Start here
  2. 02
    Afternoon
    📍 0 km away
  3. 03
    Evening
    📍 5.2 km away

Collect this place

Turn places you discover into stamps in your Secret Passport.

Open Secret Passport →

Keep exploring · Saint-Tropez

Experiences nearby · Saint-Tropez

Powered by Viator

See more on Viator.com

Secret World Hidden places, real stories — plan your trip
Get the app