🎄 Win a month in Italy for two — €10,000 · The Secret Italy Prize GO →
Чывіто — Montevideo Department
← Back
Тыповыя Стравы 📍 Montevideo Department, Uruguay 254 views

Чывіто

Чивито - нацыянальнае страва Уругвая, вельмі папулярнае і любімае ва ўсёй краіне. Гэта бутэрброд з начыннем з мяса, сыру, бекону, памідораў, салаты, яйкі і маянэзу.Падрыхтоўка чывіта можа нязначна адрознівацца ў залежнасці ад асабістых густаў або рэгіёну Уругвая, дзе яго рыхтуюць...

Photo · Kim D.

Чывіто — Montevideo Department, Uruguay.

Location
Montevideo Department
Type
Тыповыя Стравы
Opening hours
Weather now
↗ Directions

About Чывіто

Чывіто - Montevideo Department | Secret World Trip Planner

Чивито - нацыянальнае страва Уругвая, вельмі папулярнае і любімае ва ўсёй краіне. Гэта бутэрброд з начыннем з мяса, сыру, бекону, памідораў, салаты, яйкі і маянэзу.Падрыхтоўка чывіта можа нязначна адрознівацца ў залежнасці ад асабістых густаў або рэгіёну Уругвая, дзе яго рыхтуюць. У цэлым, аднак, chivito прадугледжвае выкарыстанне ялавічыны, якая смажыцца на грылі і падаецца гарачай у булачцы. Звычайна выкарыстоўваецца сыр пад назвай «муцарэла», але часам яго можна замяніць іншымі сырамі, такімі як проволон або чеддер.Бекон, яйкі і маянэз - гэта інгрэдыенты, якія надаюць чывіто насычаны пікантны густ, а памідоры і лісце салаты дадаюць сэндвічу свежасці і хрумсткасці. Chivito часта суправаджаецца бульбай фры або іншымі мяснымі стравамі, такімі як асадо.Чивито лічыцца вельмі сытным і каларыйны стравай, ідэальным для хуткага і смачнага вячэры або абеду. Гэта кулінарны вопыт, які варта паспрабаваць, калі вы наведаеце Уругвай, асабліва калі вы хочаце паспрабаваць мясцовую кухню і адкрыць для сябе аўтэнтычны густ гэтай цудоўнай паўднёваамерыканскай краіны.

✦ Secret World · suggested day

A perfect day in Montevideo Department

Start with Чывіто, then continue with nearby places selected by Secret World.

  1. 01
    Morning
    Чывіто
    📍 Montevideo Department
    Start here
  2. 02
    Afternoon
    📍 10.1 km away

Collect this place

Turn places you discover into stamps in your Secret Passport.

Open Secret Passport →

Keep exploring · Montevideo Department

Experiences nearby · Montevideo Department

Powered by Viator

See more on Viator.com

Secret World Hidden places, real stories — plan your trip
Get the app