🎄 Win a month in Italy for two — €10,000 · The Secret Italy Prize GO →
A Ponte do Diaño — Lanzo Torinese
← Back
Arte, Teatros 📍 Lanzo Torinese, Italy 145 views

A Ponte do Diaño

Conta a lenda que os vellos da vila de Lanzo quixeron construír unha ponte sobre a Stura para acurtar o camiño de acceso á vila e facilitar as comunicacións pero calquera intento de construír esa ponte afundiuse por diversas desgrazas.Nese momento decidiron facer o clásico pacto...

Photo · Jennifer W.

A Ponte do Diaño — Lanzo Torinese, Italy.

Location
Lanzo Torinese
Type
Arte, Teatros
Opening hours
Weather now
↗ Directions

About A Ponte do Diaño

A Ponte do Diaño - Lanzo Torinese | Secret World Trip Planner

Conta a lenda que os vellos da vila de Lanzo quixeron construír unha ponte sobre a Stura para acurtar o camiño de acceso á vila e facilitar as comunicacións pero calquera intento de construír esa ponte afundiuse por diversas desgrazas.Nese momento decidiron facer o clásico pacto co Demo que construiría a ponte a cambio dunha alma. E aquí repítese a historia en detrimento dese pobre demo que sempre sucumbe á astucia dos aldeáns de garda. Obviamente o demo foi enganado e en vez de atopar o home para sacrificar no saco clásico, atopou... uns din un can, outros un becerro. O demo fixo un gran barullo e a súa pegada aínda se pode ver hoxe preto da capela de San Rocco.Segundo unha historia máis verosímil atopámonos en 1564 e unha das pragas máis graves da época asolaba. Debido ao gran temor ao contaxio, o Consello de Credencia de Castellania fixo construír unha porta na parte superior do arco para pechar a ponte, prohibindo os vales.acceso a calquera persoa. Alén da porta está a morte, o terror, o demo.Outra versión: estamos en 1378 e un arquitecto pide a axuda do demo para construír esta incrible ponte que se eleva 15 metros sobre a superficie da auga -cun arco único de 37 metros de luz-.E, por último, outra lenda atribúe o nacemento do nome á exclamación dos veciños que, seguindo os impostos impostos, precisamente pola construción da ponte, polo señor do momento, o conde Amedeo VII, repetía con cada copa de viño ". ao carallo.... il ponte" molesto por ter que pagar máis polo viño.

A Ponte do Diaño - Lanzo Torinese | Secret World Trip Planner
✦ Secret World · suggested day

A perfect day in Lanzo Torinese

Start with A Ponte do Diaño, then continue with nearby places selected by Secret World.

  1. 01
    Morning
    A Ponte do Diaño
    📍 Lanzo Torinese
    Start here
  2. 02
    Afternoon
    📍 0.4 km away
  3. 03
    Evening
    📍 6.5 km away

Collect this place

Turn places you discover into stamps in your Secret Passport.

Open Secret Passport →

Keep exploring · Lanzo Torinese

Experiences nearby · Lanzo Torinese

Powered by Viator

See more on Viator.com

Secret World @php $__al = $lang ?? app()->getLocale(); @endphp @if($__al === 'ko')숨겨진 명소, 진짜 이야기 — 여행을 계획하세요 @elseif($__al === 'ja')隠れた名所とリアルな物語 — 旅を計画しよう @elseHidden places, real stories — plan your trip@endif
@if($__al === 'ko')무료 앱 시작하기@elseif($__al === 'ja')無料アプリを入手@else Get the app @endif